© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bulut: "İşsizlik Maaşı Aslanın Ağzında"
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bulut: “İşsizlik Maaşı Aslanın Ağzında”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bulut: “İşsizlik Maaşı Aslanın Ağzında”

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
16 0

İşsizlik Sigortası Fonu’ndan Yararlanamayan Vatandaş Sayısı Artıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, bu yılın ocak-mayıs döneminde işsizler ordusuna 640 bin 346 kişinin daha katıldığını açıkladı. Ancak işsizlik ödeneği alabilmek için başvuranların sadece 313 bin 700’üne ödeme yapıldığını belirtti. Bulut, işsizlik ödeneğinin neredeyse aslanın ağzında olduğunu kaydederek, koşulların zorluğuna dikkat çekti.

İşsizlik Ödeneği Almanın Zorlukları

Burhanettin Bulut, işsizlik ödeneğinden yararlanabilmek için belirlenen şartları taşımayan vatandaşların sayısının yüksek olduğunu vurguladı. Bu durumun işsiz kalan vatandaşları kaderlerine terk ettiğini belirten Bulut, işsizlik maaşına başvuramayanların sayısının daha da arttığını ifade etti.

Dar Gelirli ve Emeklilerin Zor Durumu

Bulut, sadece işsiz kalan vatandaşların değil, 10 bin lira sefalet ücretine mahkûm edilen emeklilerin ve asgari ücretlinin de zor durumda olduğunu söyledi. Ekonomi politikalarının dar gelirliyi ve emeklileri olumsuz etkilediğini belirten Bulut, asgari ücretlilere zam yapılması ve evinden çıkamayan emeklilere seyyanen zam yapılmasının zorunlu olduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar