© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Müfredatı Onayladı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Müfredatı Onayladı

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Müfredatı Onayladı

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
23 0

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” için Yeni Adımlar

Milli Eğitim Bakanlığı, “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” kapsamında hazırlanan yeni müfredat taslağını onayladı. İşte detaylar:

67 Bin 284 Görüş ve Öneri

26 Nisan’da kamuoyuna sunulan yeni müfredat taslağı, 10 Mayıs’a kadar askıda kaldı. Bu süreçte 67 bin 284 görüş ve öneri iletilmiştir. Öğretmenlerden 38 bin 865 görüş gelirken, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşlar ise 28 bin 419 görüş bildirmiştir.

Değerlendirme ve Onay Süreci

İlgili komisyonlar, gelen görüş ve önerileri değerlendirdikten sonra yeni müfredat taslağını Talim ve Terbiye Kuruluna sunmuştur. 16-22 Mayıs tarihleri arasında kurul gündemine alınan müfredat taslağı, onaylanarak erişime açılmıştır.

Uygulama Aşaması

Yeni müfredat, gelecek eğitim-öğretim döneminden itibaren kademeli olarak uygulanacak. Okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlayacak şekilde yeni eğitim programları hayata geçirilecektir.

Bakanlık, “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” ile eğitim alanında yapılan yeniliklerin önemini vurgulayarak, yeni müfredatın eğitim kalitesine katkı sağlayacağını belirtmiştir.

İlgili Yazılar