© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Albert Einstein Tıp Fakültesi'ne 1 Milyar Dolarlık Dev Bağış
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Albert Einstein Tıp Fakültesi’ne 1 Milyar Dolarlık Dev Bağış

Albert Einstein Tıp Fakültesi’ne 1 Milyar Dolarlık Dev Bağış

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
68 0

Amerikalı Milyarderden Önemli Destek

ABD’nin New York eyaletinde bulunan Albert Einstein Tıp Fakültesi, 1 milyar dolarlık büyük bir bağışla önemli bir destek aldı. Bağış, ABD’li milyarder David Gottesman’ın eşi Dr. Ruth Gottesman tarafından gerçekleştirildi.

Köprü Kuruldu: Bronx’a Önemli Destek

Yüksek meblağlı bağış, Bronx’taki tıp fakültesine yapılmasıyla dikkat çekici hale geldi. New York’un diğer bölgelerine kıyasla ekonomik olarak daha zor durumda olan Bronx’a yapılan destek, önemli bir köprü oluşturdu.

Öğrencilere Büyük Avantaj

Dr. Ruth Gottesman, eşinden miras kalan parayı Einstein Tıp Fakültesi’ndeki öğrencilere ücretsiz eğitim imkanı sağlamak amacıyla bağışladığını belirtti. Bu bağış, gelecekteki doktor adaylarının kariyerlerine borç yükü olmadan başlamalarını sağlarken, daha fazla öğrencinin fakülteye başvurmasına da olanak tanıyacak.

Dr. Gottesman’ın Gururu

1968’de fakültede göreve başlayan Dr. Ruth Gottesman, yıllardır Albert Einstein Tıp Fakültesi’nde etkili bir kariyere sahip. Öğrencilerin yıllık eğitim ücretinin 59 bin doların üzerinde olduğu fakültede, bu dev bağışın önemi büyük. Gottesman, bu miktarda bir bağış yapabildiği için gururlu olduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar