© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Yüz Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Yüz Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yüz Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
75 0

Yüz nemlendiricisi, cildin nemlenmesini ve sağlıklı görünmesini sağlayan önemli bir kozmetik bakım ürünüdür. Doğru yüz kremini seçmek, cildinizin ihtiyacı olan nemi almasını ve cilt sorunlarının önlenmesine de yardımcı olmasını sağlayacaktır.

Yüz Kremi Alırken Şunlara Dikkat Etmelisiniz:

l Cildiniz çok kuruysa, yoğun kremler tercih edebilirsiniz. Cildiniz normal veya az kuruysa, hafif veya orta yoğunlukta kremler tercih edin.

l Cildiniz kırışıklık, akne veya sivilce gibi sorunlara sahipse bu sorunlara özel olarak geliştirilmiş ürünleri de tercih edebilirsiniz.

l Yüz kreminde bulunan maddeler cildinize uygun olmalıdır. Örneğin: alerjisi olan kişiler, içinde alerjen bulunan nemlendiricilerden kaçınmalıdır.

Maksimum Fayda İçin Yüz Kremi Nasıl Uygulanmalı?

Yüz kremi, cildin nemlenmesini ve korunmasını sağlamakta. Doğru şekilde uygulandığında cildin daha pürüzsüz, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla da krem veya nemlendirici cildinize uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

l Cildinizi temizleyin.

l Nemlendiriciyi doğru miktarda kullanın.

l Nemlendiriciyi doğru şekilde uygulayın.

l Nemlendiriciyi sabah ve akşam uygulayın.

l Cilt tipinize uygun nemlendirici seçin.

l Nemlendiriciyi düzenli olarak kullanın.

Nemlendiriciyi uygularken bu ipuçlarını takip ederek cildinizin daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Çok Satan Yüz Kremleri 2023

l CeraVe Nemlendirici Krem

l La Roche-Posay Toleriane Ultra Nemlendirici Krem

l Eucerin Aquaphor Nemlendirici Krem

l Nivea Cellular Ultimate Enerji Verici Gündüz Kremi

l L’Oréal Paris Revitalift Laser X3 Nemlendirici

Bu yüz kremleri; farklı cilt tipleri için farklı özellikler sunmaktadır. Yağlı ciltler için CeraVe Nemlendirici Krem, karma ciltler için La Roche-Posay Toleriane Ultra Nemlendirici Krem, kuru ciltler için Eucerin Aquaphor Nemlendirici Krem ve hassas ciltler için Nivea Cellular Ultimate Enerji Verici Gündüz Kremi uygun olabilir. Ancak sizlere bahsetmiş olduğumuz bu ürünleri deneyimlemeden önce bir cilt uzmanıyla görüşmelisiniz.

İlgili Yazılar