© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Sentryonel ve Eureka, Hangover ile dijital platformlarda yayında!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Sentryonel ve Eureka, Hangover ile dijital platformlarda yayında!

Sentryonel ve Eureka, Hangover ile dijital platformlarda yayında!

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
76 0

Türkçe Rap müziğe yepyeni bir soluk getiren ikili Hangover ile dinleyicilerine müzik ziyafeti yaşatıyor. En güncel soundlar ile harmanlanan Hangover alt yapısı ile kanınızı kaynatacak cinsten.

“Hangover” tek gecelik ilişkilerden bunalan iki kişinin eğlenceli bi eleştiri diliyle, komik ve mod yükseltici bir single olarak ortaya çıkmıştır.

Şarkının sözleri Sentryonel ve Eureka tarafından, altyapı Eureka, artwork ve şarkının müzik videosu Thefivedollashake, mix master işlemleri ise Afil Tarafından hazırlanmış.

Sentryonel ve Eureka’ nın “Hangover” adlı single çalışması Bemolship Music etiketi ile dijital platformlarda yayında!

 

“Sentryonel, Eureka – Hangover” Spotify’da dinlemek için:

https://open.spotify.com/track/4DGKrRDsReWKy9XEqTANlk?si=f6f93fb2652d428a

 

“Sentryonel, Eureka – Hangover”  Youtube’da müzik videosu için:

https://www.youtube.com/watch?v=khx9SsRN1mQ

 

“Sentryonel, Eureka – Hangover” Apple Music’de dinlemek için:

https://music.apple.com/tr/album/hangover-single/1696992882?l=tr

Sentryonel kimdir? Eureka kimdir?

22 Ocak 2003 yılında Sakarya’ da dünyaya gelen Sentryonel’in gerçek adı Mert Atlas Olgun’dur Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında Türk asıllı rap sanatçılarını dinlemeye ve öğrenmeye başlayarak ilk adımını attı. hemen ardından gitar dersleri alarak müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece dinlemeye ve öğrenmeye yönelsede, sonralarında söz yazarlığına, vokalliğe ve ses mühendisliğine olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için insanlara karşı ifade edemediği duyguları ifade etme sanatıydı, gerçek dünya ile kendi arasındaki bir duygu köprüsüne dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği “ Sentryonel “ ismini ortaya çıkardı. Sentryonel yaşamına ve sanat hayatına Eskişehir’de devam etmektedir. Türkiye genelinde bağımsız sanatçı olarak çalışmaktadır.

1 Eylül 1993 yılında dünyaya gelen Eureka’nın gerçek adı Efe Can Doğan’dır. Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında graffiti ile ilk adımını attı. Graffiti serüveni senelerce bu kültürün içerisinde yer almasını sağladı.
2011 senesinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sanat eğitimine başladı. Burada aldığı “ home recording “ dersi müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece prodüksiyona yönelsede, sonralarında şiir ve söz yazarlığına olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için yaşamla kendi arasındaki bir bağa dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği “ Eureka “ ismini ortaya çıkardı. Eureka! (buldum).
Eureka’nın kendine ait 2 şiir kitabı bulunmaktadır. Yaşamına ve sanat hayatına doğup büyüdüğü İzmir’de devam etmektedir. İzmir menşeili Bemolship Music bünyesinde yapımcı, prodüktör ve sanatçı olarak çalışmaktadır.

İlgili Yazılar