© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Galerici İbrahim Kocademir: Galeriden Araç Alırken Mutlaka Ekspertiz Yaptırın
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Galerici İbrahim Kocademir: Galeriden Araç Alırken Mutlaka Ekspertiz Yaptırın

Galerici İbrahim Kocademir: Galeriden Araç Alırken Mutlaka Ekspertiz Yaptırın

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 3 dk okuma süresi
181 0

Galeri, pekmez üretimi ve daha pek çok alanda kaliteli ve yenilikçi çalışmalarıyla bilinen İş İnsanı İbrahim Kocademir, galeriden araç alırken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Araçların ekspertizinin yaptırılması gerektiğinin altını çizen Kocademir, “Oto galeriden araç satın almak, özellikle son zamanlarda ön plana çıkan eylemler arasında yer alıyor. Ne yazık ki sektörde işinin profesyonel bir şekilde yapmayan şirketler bulunuyor. Kurumsal olmayan çalışmalardan uzaklaşabilmek için birkaç hususun bilinmesi gerekiyor.” ifadelerinde bulundu.

Oto galeri sektöründe dikkat çeken çalışmalarıyla ön plana çıkan ve her zaman kurumsallığı ön planda tutan Kocademir, “Galerilere yönelik çeşitli ön yargılar var. Bunun temel nedeni, ne yazık ki sektörde işini kurumsal ve profesyonel bir şekilde yapmayan şirketlerin varlığı. Elbette galeriden araç satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgi sahibi olmak, süreç içinde yaşanabilecek sorunların önüne geçilmesini sağlayacaktır. Bu hususlar arasında ekspertiz çalışmalarının önemli bir yer edindiğini söylemek mümkün. Araçta herhangi bir sorunun bulunup bulunmadığı, ekspertiz çalışmalarıyla anlaşılır.” dedi.

İşletmenin Yetki Belgesini İnceleyin

Oto galeriden araç satın almadan önce işletmenin yetki belgesinin incelenmesi gerektiğinin de altını çizen Kocademir, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “İşletme yetki belgesi, işletmenin gayrimenkul alı satımı yapabilmesi anlamına gelir. Dolayısıyla bir oto galeriden araç satın alımı öncesinde mutlaka şirkette işletme yetki belgesi bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir.”

Aracın Satışına Engel Teşkil Eden Bir Durumun Bulunup Bulunmadığını Tespit Edin

Satın alınacak araçta herhangi bir sorun bulunup bulunmadığı tespitinin de son derece önemli olduğunu belirten İbrahim Kocademir, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Bir araçta ipotek bulunuyorsa ya da trafik cezası, vergi borcu gibi borçlar yer alıyorsa o araç satılamaz. Bu nedenle bir oto galeriden araç satın almadan önce mutlaka bu hususlar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Biz galericilik sektöründe çalışmalarımızı belirttiğimiz hususlara göre gerçekleştiriyoruz. Bizim için önemli olan müşterilerimizin en iyi hizmete sahip olması. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkacaktır ki bu husus, kurumsal hizmet anlayışına terstir. Bu nedenle araç alım satımının profesyonel bir şekilde yapılması son derece önemlidir.”

İlgili Yazılar