© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Eureka’nın yeni single çalışması “BUL” tüm dijital platformlarda yayında!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Eureka’nın yeni single çalışması “BUL” tüm dijital platformlarda yayında!

Eureka’nın yeni single çalışması “BUL” tüm dijital platformlarda yayında!

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
100 0

 

Türkçe Rap müziğe yepyeni bir soluk getiren sanatçı dinleyicilerine müzik ziyafeti yaşatıyor. En güncel soundlar ile harmanlanan BUL dinleyiciler tarafından tam not aldı.

“BUL” ikili ilişkiler üzerine giderek eğlenceli bi eleştiri diliyle, sitem ve mod yükseltici bir single olarak göze çarpıyor. Alternatif Rap – Trap Soul tarzında yer alan çalışma, kısa film tadında ki müzik videosu ile daha da dikkat çekici hale gelmiş.

Şarkının sözleri, altyapı, artwork fotoğrafı Eureka tarafından, müzik videosu Thefivedollashake, mix master işlemleri ise David More tarafından hazırlanmış.

Eureka’nın “BUL” adlı single çalışması Bemolship Music etiketi ile dijital platformlarda yayında!

“Eureka – BUL” Spotify’da dinlemek için;

https://open.spotify.com/intl-tr/track/52bZPriexygUYagTvk7Tuu?si=d1c8f9520096402c   “

“Eureka – BUL” Youtube’da müzik videosunu izlemek için;

https://www.youtube.com/watch?v=YMOV9iw1YlU

“Eureka – BUL” Apple Music’de dinlemek için;

https://music.apple.com/tr/album/bul/1699187853?i=1699187861&l=tr

Eureka (Efe Can Doğan) Kimdir? Eureka anlamı nedir?

1 Eylül 1993 yılında dünyaya gelen Eureka’nın gerçek adı Efe Can Doğan’dır. Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında graffiti ile ilk adımını attı. Graffiti serüveni senelerce bu kültürün içerisinde yer almasını sağladı.

2011 senesinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sanat eğitimine başladı. Burada aldığı “ home recording “ dersi müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece prodüksiyona yönelsede, sonralarında şiir ve söz yazarlığına olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için yaşamla kendi arasındaki bir bağa dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği “ Eureka “ ismini ortaya çıkardı. Eureka! (buldum). Eureka 2021 yılının sonlarından beri toplam 23 single yayınlamış ve 90’dan fazla şarkının prodüktörlüğünü ve söz yazarlığını üstlenmiştir.

Eureka’nın kendine ait 2 şiir kitabı bulunmaktadır. Yaşamına ve sanat hayatına doğup büyüdüğü İzmir’de devam etmektedir. İzmir menşeili Bemolship Music bünyesinde yapımcı, prodüktör ve sanatçı olarak çalışmaktadır.Eureka şarkılarında genellikle teenage bakış açısı taşır ve dinleyici olarak genç kitleyi hedefler. Yaşadığı kimlik bunalımlarını, aşk acılarını, dolu, duygulu ve coşkulu ruh hallerini, içinde; dışavurmak istediği tüm duyguları söz, yorum ve altyapılarla öne çıkarmaya çalışır.

İlgili Yazılar