© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Eureka’dan yeni single “Son Bi Kere” yayında!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Eureka’dan yeni single “Son Bi Kere” yayında!

Eureka’dan yeni single “Son Bi Kere” yayında!

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
118 0

Eureka’nın alternatif ve latin trap esintili yeni single çalışması “Son Bi Kere” romantik ve hüzünlü hikayesiyle dinleyenlerin beğenisini kazandı.

Şarkının temel hikayesi ikili ilişkilerden yola çıkıyor ve ayrılık için son görüşmeleri   betimliyor.

Şarkının altyapısı, sözleri ve aranjesi Eureka, artwork İrem Comart, Mix – Master işlemleri ise David More tarafından hazırlanmış.

Eureka yeni parçası “Son Bi Kere” Bemolship Music etiketi ile platformlarda yayında!

Eureka Instagram: https://www.instagram.com/eureka_tr

“Eureka – Son Bi Kere” Spotify’da dinlemek için;

https://open.spotify.com/track/3eJqloL73ITF2jk2lrLdee?si=d8d6762f8a9d43a1

“Eureka – Son Bi Kere” Youtube’da dinlemek için;

https://www.youtube.com/watch?v=r6_fikbIJu8

Eureka (Efe Can Doğan) Kimdir? Eureka anlamı nedir?

1 Eylül 1993 yılında dünyaya gelen Eureka’nın gerçek adı Efe Can Doğan’dır. Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında graffiti ile ilk adımını attı. Graffiti serüveni senelerce bu kültürün içerisinde yer almasını sağladı.2011 senesinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sanat eğitimine başladı. Burada aldığı “ home recording “ dersi müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece prodüksiyona yönelsede, sonralarında şiir ve söz yazarlığına olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için yaşamla kendi arasındaki bir bağa dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği “ Eureka “ ismini ortaya çıkardı. Eureka! (buldum). Eureka 2021 yılının sonlarından beri toplam 20 single yayınlamış ve 80’den fazla şarkının prodüktörlüğünü üstlenmiştir.

Eureka’nın kendine ait 2 şiir kitabı bulunmaktadır. Yaşamına ve sanat hayatına doğup büyüdüğü İzmir’de devam etmektedir. İzmir menşeili Bemolship Music bünyesinde yapımcı, prodüktör ve sanatçı olarak çalışmaktadır.

Eureka şarkılarında genellikle teenage bakış açısı taşır ve dinleyici olarak genç kitleyi hedefler. Yaşadığı kimlik bunalımlarını, aşk acılarını, dolu, duygulu ve coşkulu ruh hallerini, içinde; dışavurmak istediği tüm duyguları söz, yorum ve altyapılarla öne çıkarmaya çalışır.

İlgili Yazılar