© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Eureka’dan dans ettirecek single “Her Gece” yayında!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Eureka’dan dans ettirecek single “Her Gece” yayında!

Eureka’dan dans ettirecek single “Her Gece” yayında!

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
131 0

 

 

Eureka’nın DnB ve alternatif trap altyapılı yeni çalışması “Her Gece” dinleyiciler tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

 

Yüksek enerjisiyle büyük beğeni toplayan parça dinleyenleri dans ettirirken aynı zamanda kendi hikayesine ortak ediyor.

 

Şarkının altyapısı, artwork, sözleri ve aranjesi Eureka, Mix – Master işlemleri ise David More tarafından hazırlanmış. Şarkının müzik videosu ise Thefivedollashake tarafından çekilmiş.

 

Eureka yeni parçası “Her Gece” Bemolship Music etiketi ile platformlarda yayında!

 

“Eureka – Her Gece” Spotify’da dinlemek için;

 

“Eureka – Her Gece” Youtube’da müzik videosu için;

 

“Eureka – Her Gece” Apple Music’de dinlemek için;

 

 

Eureka (Efe Can Doğan) Kimdir? Eureka anlamı nedir?

1 Eylül 1993 yılında dünyaya gelen Eureka’nın gerçek adı Efe Can Doğan’dır. Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında graffiti ile ilk adımını attı. Graffiti serüveni senelerce bu kültürün içerisinde yer almasını sağladı.

2011 senesinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sanat eğitimine başladı. Burada aldığı “ home recording “ dersi müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece prodüksiyona yönelsede, sonralarında şiir ve söz yazarlığına olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için yaşamla kendi arasındaki bir bağa dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği “ Eureka “ ismini ortaya çıkardı. Eureka! (buldum). Eureka 2021 yılının sonlarından beri toplam 22 single yayınlamış ve 90’dan fazla şarkının prodüktörlüğünü ve söz yazarlığını üstlenmiştir.

Eureka’nın kendine ait 2 şiir kitabı bulunmaktadır. Yaşamına ve sanat hayatına doğup büyüdüğü İzmir’de devam etmektedir. İzmir menşeili Bemolship Music bünyesinde yapımcı, prodüktör ve sanatçı olarak çalışmaktadır.

Eureka şarkılarında genellikle teenage bakış açısı taşır ve dinleyici olarak genç kitleyi hedefler. Yaşadığı kimlik bunalımlarını, aşk acılarını, dolu, duygulu ve coşkulu ruh hallerini, içinde; dışavurmak istediği tüm duyguları söz, yorum ve altyapılarla öne çıkarmaya çalışır.

İlgili Yazılar