© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Diş Çarpıklığı Tedavisi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Diş Çarpıklığı Tedavisi

Diş Çarpıklığı Tedavisi

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 2 dk okuma süresi
105 0

Dişler günümüzde yalnızca sağlığı değil sosyal yaşantıyı da etkileyen estetik algılara hitap etmesi gereken organlardandır. Diş beyazlatma tedavileri, diş teli tedavileri ve daha birçok tedavi biyolojik problemlerden dolayı ihtiyaç duyulmakla beraber, insanda oluşturduğu estetik kaygılar sebebiyle de çokça tercih edilmektedir. Özellikle dişlerdeki çeşitli çarpıklıklar ve fizyolojik bozuklukların çokluğundan kaynaklı olarak diş yapısı düzeltme alanında bilim hızla gelişmeye ve danışanların sosyal yaşantısını en az etkiyle konforlu bir tedavi sunma üzerine ilerlemeye devam ediyor.

Çok yakın bir döneme kadar diş çarpıklıkları ve düzensizliklerinde ilk akla gelen çözüm yöntemi diş teli tedavisiydi. Bu tedavi hala belli durumlarda tercih edilmekle beraber, alanında uzman ve yalnızca gördüğü eğitimle yetinmeyen, teknolojik alanda alanını takip eden hekimlerin artık pek de kullanmadığı bir tedavi yöntemine dönüştü invisalign tedavisi gibi tedavi yöntemlerini keşfeden hekimler diş telinden daha uygun fiyatlarla çok daha konforlu bir tedavi süreci sunulabildiğini gördü. Bu tedavi yöntemi ile insanlar sosyal yaşantılarında estetik kaygılar yaşamadan tedavilerine devam edebilmekteler.

Invisaling Tedavisi Nedir?

Bu tedavi çeşidinin size sunduğu başlıca imkanları kısaca açıklamak gerekirse, tedavi sizlere dışarıdan dahi dikkatlice bakılmadığında fark edilmeyecek bir aparat sunmaktadır. Dişlerinize özel uzman hekimler tarafından tasarlanmış şeffaf plak tıpkı diş tellerinde olduğu gibi düzensiz durumdaki bölgelere baskı uygulayarak milimetrik baskılarla düzelmeyi sağlar.

İlgili Yazılar