© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Bembeyaz Gülüşler için Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu'ndan Diş Eti Peelingi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Bembeyaz Gülüşler için Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu’ndan Diş Eti Peelingi

Bembeyaz Gülüşler için Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu’ndan Diş Eti Peelingi

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 2 dk okuma süresi
105 0

Melanin Pigmentasyonuna bağlı renk değişiklikleri, özellikle ön diş bölgesinde sıkça görülmektedir. Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu, bu durumun planlanan gülüş tasarımını etkilediğini belirtiyor. Bu nedenle, Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu’na göre, gülüş tasarımı yapılırken diş eti tedavi planının da yapılması gerekmektedir.

Melanin Pigmentasyonunun Sebepleri

Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu, Melanin Pigmentasyonu’nun sebeplerini değerlendirirken endokrin bozukluklar, ağır metaller, Peutz-Jeghers Sendromu, ırksal pigmentasyonlar veya dış faktörlere bağlı olarak travmalar, diş hekimliği işlemlerine bağlı diş etlerinde boyanma ve sigara kullanımını sayabiliriz.

Tedavi Seçenekleri ve Önemi

Tedavi aşamasında birçok seçenek bulunmakta olup, Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu, önemli olanın buna neden olan faktörlerin ortadan kaldırılması olduğunu vurgulamaktadır. Renklenmenin sebebi dişetlerinde biriken melanin ise, Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu’nun önerdiği gibi dişeti peelingi ile üst katmanların kaldırılması ve istenen, beklenen gül kurusu rengine ulaştırılmasıdır. Peeling işlemi, renklenmenin miktarına ve yerine bağlı olarak lazer ya da elektrocerrahi ile de yapılabilir.

Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu, ayrıca Bistüri Tekniği, Kriyo Cerrahi, Kimyasal bileşiklerin kullanımı veya Greft uygulamasının da tedavi yöntemleri arasında sayılabileceğini belirtiyor.

Sigara Kullanımı ve Renklenme

Renklenmenin sebebi sigara ise, Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu’na göre kullanılan sigara miktarı bu problemin tekrar etmesinde etkilidir. Tedavi öncesinde sebep olan faktörler ortadan kaldırılmaz ise renklenme tekrarlayabilir.

Dr. Dt. H. Emre Harbalıoğlu, diş etlerinizde renklenme var ise bu konuda sizin için en uygun tedaviyi sunacaktır. Her hasta için bireysel bir yaklaşım benimseyerek, en etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

İlgili Yazılar