© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

ODTÜ TEKNOKENT Türk Şirketlerini Silikon Vadisi'nde Destekliyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. ODTÜ TEKNOKENT Türk Şirketlerini Silikon Vadisi’nde Destekliyor

ODTÜ TEKNOKENT Türk Şirketlerini Silikon Vadisi’nde Destekliyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
56 0

Alemdar, ODTÜ TEKNOKENT olarak ABD’nin San Francisco şehrindeki dünyaca ünlü teknoloji merkezi Silikon Vadisi’nde kurdukları girişimcilik ofisiyle Türk şirketlerini kapsamlı hizmetlerle desteklediklerini ifade etti.

ABD Pazarına Girişi Kolaylaştırma Hedefi

Yeni girişimciler ve belirli büyüklüğe ulaşmış şirketlerin AR-GE çalışmalarının ABD pazarına girmesini kolaylaştırmaya çalıştıklarını anlatan Alemdar, ayrıca ABD’de yatırım almış Türk şirketlerini de ülkede AR-GE yapmaları için teşvik ettiklerini dile getirdi.

Yapay Zeka Çözümleri ve Avrupa Pazarı

Son dönemde yapay zeka çözümlerinin tüm dünyada ilgi odağı olduğunu vurgulayan Alemdar, şöyle devam etti: “Yapay zeka çözümleri konusunda öne çıkan start-up firmalarımızı, ABD pazarının yanı sıra Avrupa pazarıyla da buluşturma kararı aldık.

Avrupa’da Yatırımcılarla Buluşma Fırsatı

ODTÜ Teknokent ve TEB Girişim Bankacılığı işbirliği ile yürütülen program kapsamında, hem yapay zeka hem de derin teknolojiler konusunda öne çıkan 10 Türk firmasını seçtik. Bu firmalarımızın AR-GE projelerini, Avrupa’nın en büyük girişimcilik etkinliklerinden Vivatech Teknoloji Fuarı’nda 22-25 Mayıs’ta yatırımcılarla buluşturacağız.

Küresel Bağlantılar Kurulacak

Alemdar, yarın başlayacak programın yaklaşık 10 gün süreceğini belirterek, programın Business France ve La French Tech İstanbul tarafından da desteklendiğini bildirdi. Firmaların program kapsamında, Avrupa girişimci ekosisteminin bulunduğu bölgeleri de ziyaret edeceklerini aktaran Alemdar, şöyle konuştu: “Bu kapsamda, Avrupa’nın en çok yatırım alan bölgelerinden biri olan Grenoble’ı ve Paris’te dünyanın en büyük start-up kampüslerinden biri olan Station F’ye ziyaretler düzenlendi.

İlgili Yazılar