© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Fujifilm instax mini Link 2 SE, Splatoon™ 3 ve Diğer Benzersiz Özellikleriyle satışa sunuldu  
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Fujifilm instax mini Link 2 SE, Splatoon™ 3 ve Diğer Benzersiz Özellikleriyle satışa sunuldu  

Fujifilm instax mini Link 2 SE, Splatoon™ 3 ve Diğer Benzersiz Özellikleriyle satışa sunuldu  

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 6 dk okuma süresi
255 0

 

Fujifilm, şipşak fotoğrafçılığı ve akıllı telefon baskılarını seven kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Şimdi de oyuncuların oyun deneyimlerini başkalarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan instax mini Link 2 Special Edition akıllı telefon yazıcısını, eklenen Splatoon 3 karakterleri ve çeşitli benzersiz özelliklerle birlikte satışa sunuyor. 

 

 

Fujifilm & Nintendo, instax mini Link 2’nin yeni versiyonuyla Nintendo Switch sisteminin ekran görüntüsü alma özelliği kullanılarak, çekilen fotoğraflara oyun template’leri doğrultusunda çerçeve ve çıkartmalar eklenmesine olanak tanıyor. Bu fotoğraflar daha sonra akıllı telefonlara aktarılarak, instax mini Link serisi akıllı telefon yazıcıları ile basılı şipşak fotoğraflara dönüştürülebiliyor. Nintendo Switch oyun ekranındaki karekodun taranmasıyla fotoğraflar, Animal Crossing: New Horizons, Super Mario, New Pokémon Snap ve son olarak eklenen Splatoon 3’ün de aralarında yer aldığı Nintendo Switch oyunlarındaki karakterlerden ilham alınarak tasarlanmış çeşitli çerçeve ve çıkartmalar ile basılabiliyor.

 

INSTAX mini Link 2 SE’nin şipşak fotoğrafçılığı ve akıllı telefon baskılarını seven kullanıcılar düşünülerek tasarlandığını söyleyen Fujifilm Europe Görüntüleme Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Shin Udono, piyasaya sürülen cihazın yeni özellikleriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Popüler bir oyun olan Splatoon 3’ün instax mini Link serisi akıllı telefon yazıcılarıyla uyumlu Nintendo Switch oyunları arasına katılması çok önemli bir gelişme. INSTAXAiR uygulamasının oyunculara, instax fotoğraf baskılarına yansıtılabilecek karakter temalı efektler ve özel çerçeveler kullanma olanağı tanıyan yeni özelliği, kullanıcılar tarafından çok sevilecek. Bu ürünümüzle, tüketicilere beklediklerinden de fazlasını sunarak ve onları memnun ederek, inovasyon faaliyetlerimize devam etmeyi ve oyunsever kitlelerin artışıyla paralel olarak kendimizi de geliştirmeyi hedefliyoruz.”

 

Güncellenen uygulama, gelişmiş INSTAXAiR™ özellikleri 

Güncellenen uygulamada yer alan INSTAXAiR özelliği, instax mini Link 2 yazıcı kullanıcılarının akıllı telefonlarındaki fotoğraflara, Splatoon 3 karakterlerinin de aralarında yer aldığı çeşitli grafiklerin yanı sıra baloncuk, yaprak, neon, sprey boya veya sim gibi diğer standart INSTAXAiR efektlerini eklemesine olanak tanıyor. Kullanıcılar bu özelliği kullanmak için yazıcının üstünde bulunan özellik düğmesine basıp yan kısmındaki LED ışığını kullanarak havada çizim yapması gerekiyor. Bu çizimler daha sonra uygulamanın önizleme kısmında görüntülenebiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar baskı alınabiliyor, çizimin bir videosunu dahi kaydedip bu anları yazdırabiliyor ya da QR kodları ile paylaşabiliyorlar. QR kodunu akıllı telefon ile tarayarak bu videoları görüntülemek, indirmek veya sosyal medyada paylaşmak da mümkün.

 

INSTAX mini Link 2‘nin yeni rengi: Clay White

Fujifilm, instax mini Link 2 akıllı telefon yazıcısının yeni “Clay White Özel Serisi” renk kombinasyonunu piyasaya sürüyor. Ağırlıklı olarak Clay White renginin kullanıldığı ürünlerde şık ve güncellenmiş bir görünüm elde edilmesi için ön yüzdeki güç düğmesinde ve film çıkarma yuvasının çevresinde antrasit tonlarına yer verildi. INSTAX mini Link 2 Clay White Özel Serisi ve Splatoon 3 karakterlerinden ilham alınarak tasarlanmış silikon kılıftan oluşan ürün paketleri de satışa sunulacak. Ürünün 2023 Ocak ayının ortalarında mağazalarda, 2.849,00 TL perakende satış fiyatıyla satışa sunulması bekleniyor. instax mini Link 2 Clay White Özel Serisi ile Splatoon 3 temalı silikon kılıftan oluşan ürün paketi ise 3.099,00 TL perakende satış fiyatıyla satışa sunulacak. instax ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

instax hakkında

FUJIFILM Corporation’ın şipşak fotoğraf makinesi markası instax; 20 yıldan fazladır mini, SQUARE ve WIDE formatlarında anında fiziksel film fotoğraflar çeken fotoğraf makineleri tasarlamaktadır. 1998 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana dünya genelinde insanların anı yakalama şekillerini değiştiren instax, şipşak fotoğrafçılık alanında dünya lideri haline gelmiştir. Markanın başlıca ürünleri arasında mini 11, mini 40, mini LiPlay, mini Evo, mini Link 2, SQUARE SQ1, SQ20, WIDE 300 Link WIDE yazıcı yer almaktadır.

 

Fujifilm Türkiye Hakkında

Fujifilm, Türkiye’deki faaliyetlerini 2012 yılından bu yana Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. olarak sürdürüyor. Şirket, Türkiye’de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olarak hizmet veriyor. Dünya genelindeki altıncı inovasyon merkezini 2017 yılında İstanbul’da açan Fujifilm Türkiye, faaliyette olduğu alanlardaki tüm ürünleri ise FujifilmTechnology Center’da sergiliyor. Fujifilm’in bu iki merkezi, yakın coğrafyada 50 ülkeye hizmet veriyor.

İlgili Yazılar