© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Bakan Kacır, TÜBİTAK BİGG Fonu ile Teknoloji Girişimlerine Destek Verecek
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Bakan Kacır, TÜBİTAK BİGG Fonu ile Teknoloji Girişimlerine Destek Verecek

Bakan Kacır, TÜBİTAK BİGG Fonu ile Teknoloji Girişimlerine Destek Verecek

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
42 0

Bakan Kacır, Sosyal Medyadan Destek Paylaşımı Yaptı

TÜBİTAK BİGG Fonu, 153 Teknoloji Girişimine 137 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bakan Kacır, X sosyal medya platformundan TÜBİTAK BİGG Fonu’nun teknoloji girişimlerine sağlayacağı destek hakkında bir paylaşım yaptı. Paylaşımında Bakan Kacır, TÜBİTAK BİGG Fonu’nun 153 teknoloji girişimine 137 milyon lira yatırım yapacağını belirtti.

2.293 Girişim Bireysel Genç Girişimci Programı ile Desteklendi

Bakan Kacır ayrıca, 2012 yılından bu yana Bireysel Genç Girişimci Programı aracılığıyla desteklenen girişim sayısının 2.293 olduğunu ifade etti. Bu program sayesinde kurulan girişimlerin teknoloji alanında büyüme şansı elde ettiği ve başarıya ulaştığı biliniyor.

Fikir Aşamasındaki Girişimlere 900 Bin Liralık Yatırım

Bakan Kacır’ın paylaştığı infografikte yer alan bilgilere göre, TÜBİTAK BİGG Fonu, fikir aşamasındaki girişimlere yüzde 3 hisse karşılığında 900 bin lira yatırım yapacak. Bu yatırım, girişimlerin fikirden ürüne geçiş aşamasında önemli bir maddi destek sağlayacak.

Bakan Kacır, bu destekle birlikte girişimcilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti. Teknoloji alanında faaliyet gösteren girişimlerin büyümesine ve Türkiye’nin inovasyon potansiyelinin artmasına katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK BİGG Fonu’nun önemli bir rol oynadığı vurgulandı.

İlgili Yazılar