© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Real Madrid, Kylian Mbappe Transferini Duyurmayı Planlıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Real Madrid, Kylian Mbappe Transferini Duyurmayı Planlıyor

Real Madrid, Kylian Mbappe Transferini Duyurmayı Planlıyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
21 0

Real Madrid, Mbappe Transfer Anlaşmasını Duyurmayı Bekliyor

Real Madrid, bu hafta içinde Kylian Mbappe ile transfer anlaşmasını duyurmayı planlıyor. Fransız forvet, geçen ay Paris Saint-Germain‘den ayrılacağını doğrulamıştı. Annesi Fayza Lamari, Mbappe’nin “herkesin bildiği yere” gideceğini söyledi ancak resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Madrid, Açıklamayı Sezon Sonuna Erteledi

Real Madrid, sezonun bitmesini beklemek istediği için kamuoyuna açıklama yapmayı erteledi. Şampiyonlar Ligi‘nde 15. şampiyonluğunu kazanan Madrid, Fransa teknik direktörü Didier Deschamps‘ın, kaptanın geleceğinin EURO 2024 öncesinde belirlenmesini istediğini ifade etmesiyle birlikte, birkaç gün içinde açıklamayı yapmayı umuyor.

Mbappe’nin Tanıtımı Temmuz Ortasına Kadar Beklenebilir

Fransa Avrupa Şampiyonası’na hazırlandığı için Mbappe’yi temmuz ortasına kadar tanıtmayı düşünmeyen Madrid, Paris‘teki Olimpiyat Oyunları‘na katılıp katılmayacağı konusunda henüz netlik kazanmadı.

Ancelotti’nin Mbappe Sessizliği

Cumartesi günü oynanan Şampiyonlar Ligi finalinin ardından Carlo Ancelotti, Mbappe’nin transferi hakkında bilgi vermekten kaçındı ve Madrid’in kadrosunda yer almayan oyuncular hakkında konuşmayacağını belirtti. Jude Bellingham, forvet oyuncusunun “onları bir üst seviyeye taşıyacağını” söyledi.

Kylian Mbappe’nin transferi, Madrid’in yedi yıllık takibini sonlandıracak ve futbol dünyasındaki en merak edilen sırlardan birini açığa çıkaracak. 25 yaşındaki oyuncunun sözleşmesinin sona ermesi, PSG’nin 2021 yılında Madrid’den gelen 200 milyon Euro’luk teklifi reddetmesinin ardından Mbappe’yi serbest transferle kaybedeceği anlamına geliyor. Mbappe, Fransa’da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu elde edemeyen PSG’den ayrılarak Real Madrid‘e katılacak.

İlgili Yazılar