© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Polonya Milli Takımı EURO 2024'e Hazır
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Polonya Milli Takımı EURO 2024’e Hazır

Polonya Milli Takımı EURO 2024’e Hazır

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
13 0

Polonya’nın Zorlu Gruptan Çıkma Hedefi

Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek EURO 2024’e katılacak Polonya Milli Takımı, zorlu D Grubu’nda Hollanda, Fransa ve Avusturya ile mücadele ederek çeyrek finale yükselmeyi hedefliyor.

Polonya’nın Yolculuğu

Michal Probierz’in çalıştırdığı Polonya, elemelerde Arnavutluk, Çekya, Moldova ve Faroe Adaları ile mücadele etti. E Grubu’nda 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Polonya, play-off’ta başarılı performans sergileyerek turnuvaya katılma hakkı elde etti.

Öne Çıkan Oyuncular

Polonya’nın yıldızı Robert Lewandowski, takımın en güvendiği isim. Ayrıca Sebastian Szymanski, Adam Buksa, Krzysztof Piatek ve Piotr Zielinski gibi etkili isimler kadronun önemli parçaları.

Aday Kadro

Wojciech Szczesny, Jan Bednarek, Kamil Grosicki, Jakub Moder, Arkadiusz Milik gibi tecrübeli ve genç yeteneklerin bulunduğu 26 kişilik kadro, güçlü defans ve hücum hattıyla dikkat çekiyor.

Turnuva Geçmişi

Polonya, daha önce 4 kez katıldığı EURO’da en büyük başarısını 2016’da çeyrek finale yükselerek elde etti. 2024’te ise gruptan çıkarak başarı çıtasını yükseltmeyi amaçlıyor.

Maç Takvimi

Polonya’nın EURO 2024 D Grubu’nda oynayacağı maçlar:

  • 16 Haziran Pazar: Polonya-Hollanda
  • 21 Haziran Cuma: Polonya-Avusturya
  • 25 Haziran Salı: Fransa-Polonya

İlgili Yazılar