© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na Türk Sporcular Hazırlanıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na Türk Sporcular Hazırlanıyor

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na Türk Sporcular Hazırlanıyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
53 0

Türk Sporcular 11 Branşta 50 Kotalı

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na 5 aydan az bir süre kala Türk milli sporcular, şu ana kadar 11 branşta toplam 50 kota aldı. Olimpiyatlar için kota müsabakaları hız kesmeden devam ediyor. Haziran ayına kadar sürecek kota müsabakalarında Türk sporcu sayısının artması bekleniyor. Türkiye, Paris 2024’e 50 sporcuyla katılmayı garantiledi.

Filenin Sultanları 12 Kişiyle Yola Çıkacak

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda 12 sporcuyla yer alacak. “Filenin Sultanları” Fransa’da altın madalya için mücadele edecek. Ayrıca Artistik Cimnastik ve Okçuluk takımları da olimpiyatta yer almaya hak kazandı. Cimnastik ve okçulukta yer alacak milli sporcular hem takım yarışlarında hem de bireysel olarak mücadele edecekler.

Boks ve Güreş En Çok Kota Kazandıran Branşlar

Boks ve güreş, Türkiye’ye bireysel branşlarda en çok kota kazandıran sporlar oldu. Özellikle boksta Busenaz Sürmeneli, Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş gibi sporcular ve güreşte Rıza Kayaalp, Taha Akgül gibi isimler Türkiye’ye Paris 2024’e katılım hakkı kazandırdı.

Türk Sporcular Tokyo Deneyiminden Güç Aldı

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanan Türk sporcular, Paris 2024 için de kota kazandırdı. Altın madalya sahibi Busenaz Sürmeneli, gümüş madalya alan Buse Naz Çakıroğlu gibi isimler Paris’te de yer alacak. Diğer branşlarda da madalya kazanan sporcular Türkiye’yi Paris’te temsil edecek.

11 Farklı Branşta Türk Sporcular Pariste Mücadele Edecek

Türkiye, Paris 2024’te 11 farklı branşta yer almayı garantiledi. Atıcılık, atletizm, yol bisikleti, boks, artistik cimnastik, güreş, okçuluk, tekvando, voleybol, yelken ve yüzme branşlarında Türk sporcular madalya mücadelesi verecek. Diğer branşlarda ise kota müsabakaları devam edecek.

İlgili Yazılar