© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Direktörü Jose Mourinho'dan İlk Açıklamalar
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Jose Mourinho’dan İlk Açıklamalar

Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Jose Mourinho’dan İlk Açıklamalar

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
22 0

Jose Mourinho, Fenerbahçe ile Anlaşma Sürecini ve Hedeflerini Açıkladı

Fenerbahçe’nin gelecek sezon teknik direktör olarak anlaşmaya vardığı Jose Mourinho, basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mourinho, 61 yaşındaki Portekizli teknik adam olarak Ülker Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında kulüp başkanı Ali Koç, sportif direktör Mario Branco ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yer aldı.

Kendini Fenerbahçe’nin Hocası Olarak Tanımlıyor

Mourinho, kendisini karşılamaya gelen taraftarlara teşekkür ederek sözlerine başladı. “Ben şu anda burada ortada oturuyorum. Başkanımıza sizin benim yerimde benim ise sizin yerinizde oturmam gerektiğini söyledim. Eskiden ‘Ben Mourinho’yum’ diye şaka yapardım ama şimdi ‘Ben Fenerbahçe’nin hocasıyım’ diye kendimi adlandırıyorum çünkü böyle olmak istiyorum” dedi.

Transfer Süreci ve Hedefler

Mourinho, Fenerbahçe adına kendisiyle transfer sürecinde ilk iletişime geçen kişinin Mario Branco olduğunu vurgulayarak, “Ben proje ve istikrar görmek istiyorum. İsimler üzerinden değil profiller üzerinden konuştuk. Benim için istikrar, bana sunulan proje çok önemliydi. Her şey çok üst düzey.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Ligi ve Hedefler

Mourinho, Türkiye Ligi’nin kalitesinin yükselmesi gerektiğini belirterek, “En azından bu farkın kapanması gerektiğini düşünüyorum. Bu ligin gelişmesi herkes için iyidir. Ben 99 puandan az alayım ama şampiyon olayım düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

Taraftar ve Hedefler

Fenerbahçe taraftarına verdiği sözlerle önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başlayacaklarını belirten Mourinho, “Fenerbahçe taraftarı için her şeyimi vereceğim. Ana hedefimiz Süper Lig’i kazanmak. Şampiyonluk için oynayan diğer 3 takıma da saygı duyuyoruz. İnsanlar büyük düşünüyor çünkü ben Avrupa’da 6 final oynadım ve 5’ini kazandım.” açıklamasında bulundu.

İlgili Yazılar