© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Fenerbahçe Tarihinde Jose Mourinho'nun Teknik Direktör Olarak Göreve Başlaması
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe Tarihinde Jose Mourinho’nun Teknik Direktör Olarak Göreve Başlaması

Fenerbahçe Tarihinde Jose Mourinho’nun Teknik Direktör Olarak Göreve Başlaması

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
16 0

Jose Mourinho, Sarı-Lacivertli Takımın 41. Yabancı Teknik Direktörü Oldu

Jose Mourinho, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olarak göreve başladı ve kulübün tarihinde bu pozisyonda 78. isim oldu. Sarı-lacivertlilerin 117 yıllık geçmişinde 40 yabancı ve 37 Türk teknik direktör görev yapmıştır. Mourinho, İtalya’nın Roma takımından transfer edilerek Fenerbahçe’nin başına geçti. Bu hamleyle sarı-lacivertlilerde 41. yabancı teknik direktör olarak kayıtlara geçti.

Ali Koç Döneminde 5. Yabancı Teknik Direktör Jose Mourinho

Fenerbahçe’de Ali Koç başkanlığı döneminde görev yapan 5. yabancı teknik direktör olan Jose Mourinho, Portekizli teknik direktörler arasında da üçüncü sıraya yerleşti. Mourinho, daha önce Phillip Cocu, Erwin Koeman, Vitor Pereira ve Jorge Jesus gibi isimlerle birlikte sarı-lacivertli takımı çalıştırmıştır.

En Uzun ve En Kısa Süre Görev Yapan Teknik Direktörler

Fenerbahçe’de en uzun süre görev yapan teknik direktör unvanı, 6 dönemde toplam 6 sezon boyunca takımı çalıştıran Ignace Molnar’a aittir. En kısa süre görev yapan teknik direktörler ise üçer maçla Ömer Kaner ve Erol Togay olmuştur. Rıdvan Dilmen 5, Tamer Güney 9, Oğuz Çetin ve Zdenek Zeman 10’ar lig maçında takımın başında bulunmuştur. Tınaz Tırpan ve Enver Katip ikişer ay, İngiliz James McCormick ise 3 ay ile en kısa süre görev yapan teknik direktörler olarak öne çıkmaktadır.

İlgili Yazılar