© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Como Futbol Kulübü, 21 Yıl Sonra Serie A'ya Yükseldi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Como Futbol Kulübü, 21 Yıl Sonra Serie A’ya Yükseldi

Como Futbol Kulübü, 21 Yıl Sonra Serie A’ya Yükseldi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
14 0

Como’nun Serie A’ya Dönüşü

Como Futbol Kulübü, 21 yıl aradan sonra Serie A’ya dönüş yaptı. 2023-24 sezonunun final maçında Cosenza ile 1-1 berabere kalarak Serie B’den yükselmeyi başaran Como, uzun bir bekleyişin sonuna geldi. Gennaro Tutino’nun golüne karşılık Simone Verdi’nin penaltı golü, Como’ya değerli bir puan kazandırdı ve Serie A’ya çıkışını kesinleştirdi.

Como’nun Zorlu Yükselişi

Como Futbol Kulübü, 2018-19 sezonunda dördüncü ligden başlayarak Serie A’ya kadar yükseliş gösteren gerçek bir futbol mucizesini yaşadı. İflastan iki kez kurtulan kulüp, altı sezonda üçüncü kez yükselerek 2003’ten bu yana ilk kez İtalya’nın en üst düzeyinde mücadele etme fırsatı elde etti.

Kulübün Yükselişindeki Rol Oyuncuları

Eski İngiltere milli futbolcusu Dennis Wise’ın sportif direktörlük görevi ve danışmanlığı, Como’nun başarısında önemli rol oynadı. Ayrıca Cesc Fabregas ve Thierry Henry gibi eski yıldızların kulübe katkıları, Serie A’ya yükselişte etkili oldu.

Osian Roberts’un Başarısı

Como’nun başarılı teknik direktörü Osian Roberts, UEFA antrenörlük lisansı olmadan takımı Serie A’ya taşıdı. Roberts’ın liderliğinde gösterilen üstün performans, kulübü uzun bir bekleyişin ardından zirve lige taşıdı.

İlgili Yazılar