© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk: "Hakemin Tutarsız Kararları İki Tarafı da Çıldırttı"
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk: “Hakemin Tutarsız Kararları İki Tarafı da Çıldırttı”

Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk: “Hakemin Tutarsız Kararları İki Tarafı da Çıldırttı”

haberler haberler - - 4 dk okuma süresi
29 0

Fikret Öztürk, Hakem Kararlarına Tepki Gösterdi

‘Trendyol 1’inci Lig’de Süper Lig yarışındaki olaylı Bodrum Futbol Kulübü-Eyüpspor maçının yankıları sürerken ilk kez suskunluğunu bozan Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk, “Hakemin tutarsız kararları iki tarafı da çıldırttı” dedi. Penaltıdan yediği gollerle 2-1 mağlup olduğu Çorum FK ve 1-0 yenildiği Eyüpspor maçlarının ardından Süper Lig yarışında geriye düşmesine rağmen Play-Off hattındaki yerini koruyan Bodrum temsilcisinde Fikret Öztürk, hakem kararlarına tepki gösterdi. Bodrum FK-Eyüpspor maçında ev sahibinde teknik direktör İsmet Taşdemir’in 45’inci dakikada kırmızı kart görmesiyle başlayan olaylarda oyun 15 dakika dururken, tribünden atılan bir yabancı maddeyle gözünden yaralanan konuk ekibin yedek futbolcularından Uğur Demirok hastanelik oldu. Gerginliği iki kulübün başkanı sahaya girerek güçlükle yatıştırdı.

“Yaşanan Olaylar Kabul Edilebilir Değil”

Yaşanan olayların ardından takımına moral ziyaretinde bulunan Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk, hakem kararlarından dolayı maçın atmosferinin etkilendiğini belirterek, “Son 2 haftadır Bodrum FK üzerinde hakemler tarafından bir şeyler oynanıyor. Eyüpspor maçında olayları bu hale getiren hakemdi. Hakemin tutarsız kararları iki tarafı da çıldırttı” ifadelerini kullandı. Öztürk, “Yaşananlar kabul edilebilir bir olay değil. Eyüpspor’daki yedek oyuncunun gözüne isabet eden yabancı maddeden dolayı sakatlanması ve yaralanması tasvip edilir değil. Dışarıdan bakıldığı zaman bunlar yanlış şeyler. Gerek Çorum maçında olsun, gerek Eyüpspor maçında olsun olayları bu hale getiren hakemdi” şeklinde konuştu.

“Stadın Olması Lazım”

Bodrum FK için yeni bir stadın gerekli olduğunu belirten Fikret Öztürk, “Biz devre arasında 8 genç oyuncu aldık ve oyuncularımızın hepsi ilk 11’de çıkar ve en iyi oyunlarını oynarlar. Bodrum FK’lı oyuncularımız kendi sahalarından ziyade dışarıda daha başarılılar. Bandırma maçını alacaklarını inanıyorum. Biz maalesef kolay maçlarda yeniliyoruz ama zor maçları alıyoruz. Bodrum Futbol Kulübü zor maçların cevabını veren oyunculardan oluşuyor. Bandırmaspor maçında endişem yok, inşallah kazanırız ve yolumuza devam ederiz. Biz de yüzde 90 Play-Off oynarız. Nereye kadar gider bilmem. Her şeyden önce Bodrum Futbol Kulübü’nün oynayacağı bir stadın olması lazım” şeklinde konuştu.

“İzmir’e Gittikten Sonra da Espirisi Yok”

Fikret Öztürk, “Süper Lig’e çıktığımız zaman bizim maçlar yüzde 90 bence İzmir’de oynanır. İzmir’e gittikten sonra da esprisi yok. Sağlam bir altyapıyla borçsuz bir şekilde mutlu bir kulüp götürüyoruz. Biz istediğimiz zaman saha yerine getirilirse, gerekli altyapı oluşursa yüzde 90 Süper Lig’e çıkarız. 2 iyi golcü oyuncu alırız. Bütün futbolcular bizi tanır, burada da güzel bir yönetim oluşturduk. Geçen seneki final maçında direkten döndük. Bir taraftan kazansın diyoruz, bir taraftan stadımız yok ne yapacağız diyoruz. Bodrum FK 1’inci Lig’in en korkulan takımlarından birisi, o şekilde yoluna devam edecek. Süper Lig’e çıkarsak yok diyecek halimiz yok ama şartların yerine getirilmesi lazım, bu da siyasilerin işi” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar