© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Bakanlık, Sağlık Çalışanları ve Kuruluşları için Yeni Bir Platform Oluşturdu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Bakanlık, Sağlık Çalışanları ve Kuruluşları için Yeni Bir Platform Oluşturdu

Bakanlık, Sağlık Çalışanları ve Kuruluşları için Yeni Bir Platform Oluşturdu

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
68 0

Platformun Amacı

Bakanlık, sağlık çalışanları ile sağlık kuruluşlarının işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla “EKİP” ismi verilen yeni bir platform hayata geçirdi.

Platformun İşlevleri

Platform, merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatı ile bağlı ve ilgili kuruluşlardaki sağlık çalışanlarının işlemlerini yürütmek için tasarlandı. EKİP üzerinden işe alım, atama, görevlendirme, nakil, yer değişikliği, emeklilik, özlük, maaş ve sağlık personelinin hizmet puanı gibi tüm işlemler gerçekleştirilebilecek.

Ayrıca platform, özel sağlık tesislerinin ruhsatlandırma süreci, hekim kadroları, çalışan hekim bilgileri, personel ayrılış-başlayış işlemleri, sağlık kuruluşu mahal listeleri, sağlık kuruluşu donanımları, denetim işlemleri ve faaliyet izin belgeleri gibi süreçlerin başvuru ve takip işlemlerini de kayıt altına alacak.

Sosyal Ağ Özellikleri

Sağlık çalışanları için bir sosyal ağ olarak da kullanılabilen EKİP, sağlık çalışanlarına özlük işlemlerini elektronik ortamda tek bir platform üzerinden yürütme imkanı sunacak.

Ayrıca platform, takvim, metin, fotoğraf veya video paylaşımı, interaktif eğitim, konu bazlı grup oluşturma ve gruplar üzerinden etkinlik duyurusu yapma, anket oluşturma, mesaj gönderme, kariyer bilgilerini paylaşma gibi özellikler sunacak.

Giriş ve Erişim

Sağlık Bakanlığı çalışanları ve bakanlıkça diploması tescil edilmiş sağlık çalışanları, kurumsal e-posta adresleri, e-imza veya e-Devlet şifreleriyle EKİP platformuna giriş yapabilecekler.

İlgili Yazılar