© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Antalya'da Kanser Tedavisi Gören Hastanın Şaşırtıcı Değişimi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Antalya’da Kanser Tedavisi Gören Hastanın Şaşırtıcı Değişimi

Antalya’da Kanser Tedavisi Gören Hastanın Şaşırtıcı Değişimi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
22 0

Hastanın Saç ve Sakalının Siyah Çıkmasına Şaşırtıcı Teknolojik Etki

Antalya’da kanser tedavisi gören Cemil Şimşek (55), tedavi sonrasında beyazların yoğunlukta olduğu saç ve sakalının siyah çıktığını görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Akıllı İlacın Saç ve Sakalı Siyaha Dönüştürdüğü Ortaya Çıktı

Akdeniz Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mustafa Karaca, bu durumun akıllı ilacın yan etkisi olduğunu belirterek, hastaların saç ve sakalında gerçekleşen bu değişimin sıklıkla yaşandığını açıkladı. Karaca, hastaların beyaz olan saç ve sakallarının siyahlaşabildiğini ve saçın kıvırcık çıkabileceğini belirtti.

Kanser Tedavisi Gören Hastanın İlginç Deneyimi

Antalya’da terzilik yapan Cemil Şimşek, 2022 yılında bağırsak kanseri teşhisi konulduktan sonra tedavi sürecine başladı. Kemoterapi ve akıllı ilaç tedavisinin ardından saç ve sakalında yaşadığı değişimle iddaci şaşırtıcı bir şekilde karşılaşan Şimşek, arkadaşları arasında konu olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Akıllı İlaçların Kanser Tedavisindeki Rolü

Doç. Dr. Mustafa Karaca, akıllı ilaçların kanser tedavisinde kritik bir rol oynadığını belirterek, meme, akciğer, kolon, cilt, baş-boyun gibi 30’dan fazla kanser türüne bu ilaçların uygulandığını açıkladı. Karaca, akıllı ilaçların sadece kanserli hücrelere müdahale ettiğini ve bazı özel yan etkilere neden olabileceğini vurguladı.

İlgili Yazılar