© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Türkiye Kültür Yolu Festivali Adana'da Rekorlar Kırdı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Türkiye Kültür Yolu Festivali Adana’da Rekorlar Kırdı

Türkiye Kültür Yolu Festivali Adana’da Rekorlar Kırdı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
26 0

Binlerce Kişi Portakal Çiçeği Karnavalı ile Bir Araya Geldi

16 farklı şehirde sekiz ay boyunca devam eden Türkiye Kültür Yolu Festivali, Adana’da muhteşem bir başlangıç yaptı. Bu yıl ilk defa festival kapsamına alınan Portakal Çiçeği Karnavalı’nın açılışı, binlerce kişiyi Adana Müze kompleksinde bir araya getirdi.

100 Bin Kişi Fatma Turgut Konserine Katıldı

Adana’da gerçekleşen festivalin ilk gününde Merkez Park’ta sahne alan Fatma Turgut konserine 100 binin üzerinde kişi katıldı. Konser alanı adeta coşku ve enerjiyle dolarken, katılımcılar unutulmaz bir gece yaşadı.

Çocuk Köyü’nde 30 Bin Çocuk Festival Coşkusunu Yaşadı

Merkez Park’ta kurulan ‘Çocuk Köyü’nde, gün boyunca devam eden etkinliklerle 30 bin çocuk ve ailesi festival coşkusunu doyasıya yaşadı. Eğlence ve öğrenmenin harmanlandığı etkinlikler, minik ziyaretçilerin yüzlerinde tebessüm oluşturdu.

‘Gelenekten Gelen İlham’ Koleksiyonu Adana Müzesi’nde Sergilendi

Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ‘Gelenekten Gelen İlham’ koleksiyonu defilesi, Adana Müzesi’nin tarihi atmosferinde gerçekleşti. 1400 ile 1650 yılları arasındaki dönemi yansıtan, el emeği göz nuru 30 özel kostüm podyumda sergilendi. Defilede Demet Şener gibi ünlü modeller de yer aldı.

İlgili Yazılar