© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Türk Mutfağı Tokyo'da Tanıtılıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Türk Mutfağı Tokyo’da Tanıtılıyor

Türk Mutfağı Tokyo’da Tanıtılıyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
40 0

Türk-Japon Diplomatik İlişkileri 100. Yıl Kutlamaları Kapsamında Türk Mutfağı Günleri

2024 yılında, Türk-Japon diplomatik ilişkilerinin 100. yılı şerefine, iki ülke arasında kültür-sanat faaliyetleri düzenleniyor. Bu kapsamda, Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliği, başkentteki bir otelde Türk Mutfağı Günleri etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

TAŞFED Başkanı Bayram Özrek: “Türk Mutfağı Her Yerde Tanıtılmalı”

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Başkanı Bayram Özrek, Tokyo’ya ilk kez geldiklerini ve Türk mutfağını tanıtmayı hedeflediklerini belirtti. Etkinliğe üst düzey katılım olduğunu ve Türk yemeklerinin çok beğenildiğini dile getiren Özrek, “İyi bir menü hazırladık. Bizim için gurur verici. Türk mutfağı her yerde tanıtılmalı” dedi.

TAŞFED Genel Sekreteri Emre Oruç ve Türkiye Aşçılık Milli Takımı Şefi Yunus Gündüz de Etkinlikte

TAŞFED Genel Sekreteri Emre Oruç, mutfakta birlikte çalıştıkları Japon şeflerin Türk yemeklerini hayranlıkla öğrendiklerini belirtirken, Türkiye Aşçılık Milli Takımı şeflerinden Yunus Gündüz ise Türk yöresel yemeklerini Tokyo’da tanıtmayı amaçladıklarını ve Japon şeflerle Türk yemeği yaptıklarını söyledi. Öne çıkan lezzetler arasında gavur dağı salatası ve dondurmalı kadayıf tatlısı bulunuyor.

Etkinlikler 30 Nisan’a Kadar Devam Edecek

‘Türk Mutfağı Günleri’ etkinliği, 30 Nisan’a kadar devam edecek ve Türk mutfağının zengin lezzetlerini Japon ziyaretçilere tanıtmaya devam edecek.

İlgili Yazılar