© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İstanbul'da Yüksek Sıcaklık ve Yoğun Nem Vatandaşı Bunaltıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. İstanbul’da Yüksek Sıcaklık ve Yoğun Nem Vatandaşı Bunaltıyor

İstanbul’da Yüksek Sıcaklık ve Yoğun Nem Vatandaşı Bunaltıyor

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
15 0

Sahiller ve Sıcaklık

İstanbul’da sıcaklık artarken, yüksek nem de vatandaşları olumsuz etkiliyor. Sıcak havadan bunalanlar, sahil bölgelerinde denize girerek serinlemeye çalışıyor. Kimileri ise ağaçların altındaki gölgelik alanlarda sıcaktan korunmaya çabalıyor.

Klima Taleplerinde Artış

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte klima satışı, bakımı ve montajı taleplerinde ciddi bir artış yaşanıyor. İstanbul’da ev ve iş yerlerine yeni klima almak veya bakım yaptırmak isteyenler, uzun servis sürelerini beklemek zorunda kalıyor.

Kartal’daki Durum

Kartal’da beyaz eşya mağazası sahibi Derviş Karataş, klima işlemlerinin yaz aylarına bırakılmaması gerektiğine dikkat çekiyor. Karataş, yoğun talep nedeniyle yaz sezonunda işlerinin sıkıştığını belirtiyor. Klima montajının normalde 2-3 saat sürdüğünü ancak artan taleple birlikte işlerini yetiştirmenin zorlaştığını vurguluyor.

Klima Bakımı Önerileri

Karataş, evdeki klimalardaki filtreleri tüketicinin 3-6 ayda bir temizleyebileceğini söylüyor. Filtrelerin zamanla tozla dolduğunda cihazın verimini düşürdüğünü belirten Karataş, detaylı bakım için ise vatandaşlara bahar aylarını tercih etmelerini öneriyor.

İlgili Yazılar