© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İstanbul'da Kemal Sunal Müzesi Açıldı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. İstanbul’da Kemal Sunal Müzesi Açıldı

İstanbul’da Kemal Sunal Müzesi Açıldı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
55 0

İBB, Kemal Sunal’ı Unutulmaz Kıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kemal Sunal’ın adını yaşatmak için bir müze açtı. Kemal Sunal Müzesi, 60. Yıl Göztepe Parkı’nda hizmete girdi. Açılış törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dilek Kaya İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mesut Kösedağ, Gül Sunal, Ali Sunal, Ezo Sunal, Cemil ve Cengiz Sunal gibi isimlerin yanı sıra sinema dünyasından ünlü isimler ve vatandaşlar katıldı.

İmamoğlu ve Sunay Akın Konuştu

Açılış töreninde Gül Sunal, İmamoğlu ve şair-yazar Sunay Akın konuşma yaptı. İmamoğlu, “Hepimizin yüzünü gülümseten, aynı zamanda düşündüren çok kıymetli bir sanatçımızın ismiyle, yaşamıyla yaşayacak olan, anılarıyla yaşayacak olan muhteşem bir müzeyi, kıymetli ailesiyle birlikte açıyor olmanın gururunu yaşıyorum” dedi.

İmamoğlu’nun Çağrısı

İmamoğlu, Türk insanının gülmeyi sevdiğine vurgu yaparak, “Aslında gülmeyi seven bir toplumuz ama gülmeyi bize unutturdular. Yine güleceğiz. İstiyorlar ki, milletimiz bir araya gelip, birbirinden güç almasın” ifadelerini kullandı. Ayrıca, sanatın yanlışa karşı mücadelede önemli bir güç olduğunu belirtti.

Gül Sunal’dan Teşekkür

Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal da duygularını paylaşarak, “Bu müzeyi biz hep düşündük. Daha doğrusu Kemal düşündü. Bu eşyaların bir müzeye dönüşeceğini söylemişti. Bu müzeyi şimdi Ekrem Başkanımız gerçekleştirdi. Sunay Akın’a minnettarım, bizi bu güzel sergiyle buluşturduğu için” dedi.

İlgili Yazılar