© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İki Çocuk Annesi TIR Şoförü: Sevda Demirtaş
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. İki Çocuk Annesi TIR Şoförü: Sevda Demirtaş

İki Çocuk Annesi TIR Şoförü: Sevda Demirtaş

haberler haberler - - 3 dk okuma süresi
38 0

Araba Sevdasını Mesleğe Dönüştüren Cesur Kadın: Sevda Demirtaş

Çocuk yaşta başlayan araba tutkusunu mesleğe dönüştüren ve 5 aydır TIR şoförlüğü yapan iki çocuk annesi Sevda Demirtaş, ekmek parasını direksiyon sallayarak kazanıyor.

Çimento Fabrikasının Tek Kadın Şoförü: Sevda Demirtaş

Çalıştığı çimento fabrikasının tek kadın şoförü olan Sevda Demirtaş, her gün Gaziantep kara yolu üzerindeki fabrikaya giderek aracına çimento yüklenmesini bekliyor ve ardından görevlendirildiği alanlara giderek çimentoyu boşaltıyor.

Severek Yaptığı İşte Çevresine Örnek Olan Cesur Kadın: Sevda Demirtaş

Özellikle kırmızı ışıklarda beklerken diğer TIR şoförleri tarafından takdir edilen Demirtaş, yaptığı işteki çalışma azmiyle çevresindekilere örnek olmanın mutluluğunu yaşıyor. En iyi yaptığı işin şoförlük olduğunu belirten Demirtaş, “Daha önce küçük araç kullanıyordum. 15 yıl önce ehliyet almıştım. Çok seviyorum büyük araç kullanmayı ama birçok iş yerine başvurdum, kadın olduğum için beni hiç kimse işe almadı. Son olarak buraya başvurdum ve burada çalışmaya başladım.” diyor.

Sevda Demirtaş: “Ben Kendime Güveniyorum, Başarabilirim”

Demirtaş, “Buradaki yetkililere ben kendime güveniyorum, başarabilirim yaparım dedim. Akşamdan turlarımız yazılıyor. Sabah erkenden gelip araçlarımızı çalıştırıp kontrol ediyoruz. Sonrasında fabrikaya doluma gidiyorum. Dolum bittikten sonra yola çıkıyorum. Turumda neresi yazıyorsa oraya gidip boşaltımlarımızı yapıyoruz. Günlük 4 tur yapıyorum.” şeklinde konuşuyor.

İş Arkadaşlarından Takdir Alan ‘Sevda Usta’

İş arkadaşlarından ‘Sevda Usta’ diye hitap edilen Demirtaş, “Beni yolda gören TIR şoförleri ve arabadaki kadınlarımızın hepsi alkışlıyor, ‘çok sevindik’ diyorlar. Ben bunları duyunca çok gurur duyuyorum.” diye anlatıyor.

Çocuklarının Gururu: Sevda Demirtaş

Çocukları tarafından desteklenen Demirtaş, “Çocuklarım ‘anne biz seninle gurur duyuyoruz’ diyorlar. Ben de etraftan çok iyi tepkiler alıyorum destekleyenler oluyor. Bunları duyunca kendimle çok gururlanıyorum.” diyerek, sevdikleri işi yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

İlgili Yazılar