© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Hayvanlar ve Tesisat Tehlikesi: Uzmanın Uyarıları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Hayvanlar ve Tesisat Tehlikesi: Uzmanın Uyarıları

Hayvanlar ve Tesisat Tehlikesi: Uzmanın Uyarıları

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
11 0

Fareler: Tuvaletinizdeki Korkutucu Misafirler

MyBuider’da çalışan tesisat uzmanı Mike Flook’a göre, farelerin tuvaletlere girmesi oldukça yaygın bir durum. Farelerin iyi yüzücüler olduğunu ve tuvalet klozetlerine girebilecek kadar esnek olduklarını belirtiyor. Kapalı tuvalet kapaklarını kaldırabilecek güce sahip olan fareler, evinize davetsiz misafir olarak girebilir.

Yılanlar: Beklenmedik Konuklar

Mike’a göre, kanalizasyonlarda bulunan yılanlar, fare avladıkları yerlere kadar takip edebilir. Yaz aylarında susuz kaldıklarında su aramak için tuvaletlere kadar gelebilirler. Bu nedenle, yılanların tuvaletinize girmesi pek olası olmasa da nadir de değildir.

Kurbağalar: Amfibi Tehlikesi

Mike’a göre, kurbağa yumurtaları kanalizasyona bırakılarak tuvaletlere kadar gelebilir. Kurbağalar amfibi oldukları için borularda rahatça hareket edebilirler ve banyolarınızı istila edebilirler. Bu tür durumlar için geri dönüşsüz bir vana çözüm olabilir.

Örümcekler: Küçük Ama Tehlikeli

Örümcekler, geri dönüşsüz bir valfi geçebilecek kadar küçük oldukları için tesisatlarda ilerleyebilirler. Ancak tuvaletinizi temizlemek örümcek istilasını engelleyebilir.

Hamam Böcekleri: Mikrop Taşıyıcıları

Hamam böcekleri, büyük miktarda bakteri taşıdıkları için hastalık yayabilirler. Sıcak ve nemli ortamlarda çoğalan bu böcekler, tuvaletleri tercih ederler. Temiz bir tuvalet, hamam böceklerini uzak tutmanın en iyi yoludur.

Keseli Sıçanlar: Zararsız Ama İstenmeyen Misafirler

Keseli sıçanlar, evinize zarar vermeden tuvaletinize girmek isteyebilirler. Su altında uzun süre hayatta kalabilen bu hayvanlara karşı geri dönüşsüz vanalar çözüm olabilir.

Akrepler ve Kertenkeleler: Diğer Tehlikeler

Akrepler ve kertenkeleler de tuvaletinizi istila edebilecek hayvanlar arasında yer alıyor. Akreplerin su altında uzun süre hayatta kalabilme özellikleri ve kertenkelenin diğer böcekleri çekmesi, tuvalet tehlikesini artırabilir. Temizlik ve geri dönüşsüz vanalar, bu hayvanların girişini engelleyebilir.

İlgili Yazılar