© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Candan Kardeşlerden Nihal Candan'dan Dikkat Çeken Karar
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Candan Kardeşlerden Nihal Candan’dan Dikkat Çeken Karar

Candan Kardeşlerden Nihal Candan’dan Dikkat Çeken Karar

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
15 0

Nihal Candan, Sağlık Sorunları Nedeniyle Tahliye Edilmişti

‘Suç örgütü üyeliği’ gerekçesiyle tutuklanan Candan kardeşlerden Nihal Candan, nisan ayında sağlık sorunları sebebiyle tahliye edilmişti. Cezaevinden çıktıktan kısa bir süre sonra normal hayatına geri dönen Candan’dan dikkat çeken bir karar geldi.

“Kapanmak İstiyorum Ama…”

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Nihal Candan, kapanmak istediğini duyurdu. Candan, paylaşımında “Kapanmak istiyorum ama ona da bir şey dersiniz diye çekiniyorum açıkçası” ifadelerini kullandı.

“7 Vakit Namaz Kılıyorum”

Katıldığı bir programda cezaevindeyken 7 vakit namaz kılmaya başladığını söyleyen Nihal Candan, şu ifadeleri kullanmıştı: “Betonlar arasında bildiğimiz tüm meditasyon uygulamalarını yaptık Bahar’la. Günlük tuttuk. Sabah namazını zaten ben kaçırmazdım. Sabah namazı benim için çok değerli. Çünkü bir hadis var, ‘Namaz uykudan hayırlıdır’ diye. O benim en sevdiğim hadis. Sadece 7 vakit kılmıyordum, cezaevinde çıkardım. Teheccüd ile nafile namazlarıyla. 7 vakit kılıyordum cezaevinde. Biraz daha tasavvuf, Mevlana bilinci aşılamaya çalıştım kız kardeşime, onu öyle uyuttum.”

İlgili Yazılar