© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ayvalık'ta Bayram Tatili Yoğunluğu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ayvalık’ta Bayram Tatili Yoğunluğu

Ayvalık’ta Bayram Tatili Yoğunluğu

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
16 0

Ayvalık, Turizm Potansiyelini Gözler Önüne Serdi

Kuzey Ege’nin doğal güzelliklerine sahip Ayvalık, Cunda (Alibey) başta olmak üzere 22 adası, gün batımını izlemek için tercih edilen Şeytan Sofrası, 17 kilometrelik kumsalı Sarımsaklı plajları ile dikkat çekiyor. Ege mutfağının seçkin lezzetlerini sunan bölge, kamp, karavan ve dalış turizmi ile de öne çıkıyor. Bu doğal güzellikler ve turizm potansiyeli, bayram tatilinde 75 bin olan nüfusu katbekat aşan ziyaretçi akınına uğradı.

Belediye Ekipleri 7 Bin Ton Çöp Topladı

Yoğun talep nedeniyle cadde ve sokakların araç trafiği ve park sorunu yaşandığı Ayvalık’ta, belediye ekipleri 9 günde 7 bin tonu aşan çöp toplama çalışmaları gerçekleştirdi.

Turizm Sezonunun Beklentileri Yüksek

Ayvalık Turizm Altyapı Geliştirme Hizmet Birliği Genel Sekreteri Ümit Özgültekin, Kurban Bayramı tatilinin oldukça verimli geçtiğini belirterek, otellerde %100 doluluk yaşandığını ve eylüle kadar devam edecek turizm sezonunda da yoğunluk beklediklerini dile getirdi.

Başkan Ergin: “Ayvalık’ın Nüfusu 1 Milyonu Aştı”

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise tatil süresince ilçenin nüfusunun 1 milyonu aştığını belirterek, işletmelerin doluluğuna dikkat çekti. Yoğunluk nedeniyle artan araç trafiği ve çevresel sorunları en iyi şekilde yönetmeye çalıştıklarını vurgulayan Ergin, ilçe esnafının kazançlı bir bayram geçirdiğine inandığını ifade etti.

İlgili Yazılar