© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Antalya'nın Gözde Turizm Aktivitelerinden Rafting
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Antalya’nın Gözde Turizm Aktivitelerinden Rafting

Antalya’nın Gözde Turizm Aktivitelerinden Rafting

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
10 0

Köprüçay, Antalya’nın Rafting Cenneti Olmaya Devam Ediyor

Antalya, deniz, kum, tarih, kültür turizminin yanı sıra doğası ve çeşitli aktiviteleri yapma imkanı sunmasıyla turistlerin vazgeçilmez tatil rotalarından biri. Beşkonak Mahallesi’ndeki Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda yer alan Köprüçay, adrenalin tutkunları, macera ve doğaseverler için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Doğa İle İç İçe, Adrenalin Dolu Anlar

Köprüçay, Türkiye’nin en gözde rafting noktalarından biri olarak her yıl daha da popüler hale geliyor. Tarihi taş köprüden başlayarak 14 kilometrelik bir parkurda kürek çeken yerli ve yabancı turistler, nehrin buz gibi suyunda heyecanlı anlar yaşıyor. Rafting yapıp, doğa ile iç içe olan tatilciler çevredeki tesislerde dinlenip, nehirde serinleyebiliyor.

Günde 5-6 Bin Ziyaretçi

Beşkonak Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı Ali Tırnaksız, Köprüçay’ın günde ortalama 5-6 bin ziyaretçi ağırladığını belirtiyor. Türklerin yanı sıra Ruslar, İngilizler, İranlılar ve Avrupa’da yaşayan Araplar gibi yabancı turistler de bölgeye ilgi gösteriyor.

Unutulmaz Deneyimler

4 saatlik bir macera olan rafting turuna katılanlar, eğlenceli anılar biriktiriyor. Parkurda bot ve kanoların yanı sıra jet ski, ATV ve cip safari gibi aktivitelere katılan tatilciler, Köprüçay’ın güzelliklerinin tadını çıkarıyorlar. Turistler, tarihi köprü ve parkurda çektikleri fotoğraflarla bu unutulmaz deneyimi ölümsüzleştiriyorlar.

İlgili Yazılar