© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ankara'da 180 Köpeğe Bakan Kadına 1.7 Milyon TL Cezası!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ankara’da 180 Köpeğe Bakan Kadına 1.7 Milyon TL Cezası!

Ankara’da 180 Köpeğe Bakan Kadına 1.7 Milyon TL Cezası!

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
28 0

Ankara’da Köpek Bakımına Yıllardır Destek Veren Gökçen Yıldız’a Ağır Cezai İşlem

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde müstakil evinde 180 köpeğe bakan ve yerel hayvanları koruma görevlisi belgesine sahip olan Gökçen Yıldız’a, köpeklerin toplu şekilde havlaması gerekçesiyle 1 milyon 731 bin 600 lira idari para cezası kesildi.

İdari Cezanın Detayları

Gökçen Yıldız, 2014 yılından beri Ankara sokaklarında bakıma muhtaç köpeklerin refahı için çaba sarf ediyordu. Ancak evindeki 180 köpeğin topluca havlaması sonucu Tarım ve Orman Bakanlığı ekipleri tarafından denetlendi. Denetim sonucunda önce 865 bin 800 lira ceza uygulandı, ancak bu ceza “hayvanlara bakma ve koruma görevlileri tarafından işlenen kabahatlerde cezanın iki katına çıkarılması” hükmü gereği 1 milyon 731 bin 600 liraya çıkarıldı.

Köpeklerin Durumu ve Yıldız’ın Tepkisi

Gökçen Yıldız, 180 köpeğin tamamının kısırlaştırıldığını, çiplendiğini ve kimliklendirildiğini belirtti. Ancak ceza sonrası “Buradan gitmem isteniyor. Ben bu kadar hayvanla nereye gideceğimi bilmiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi. Yıldız, cezaya avukatı aracılığıyla itirazda bulunmuş durumda.

Yıldız, devlet büyüklerinin sokaklarda köpek bulundurulmaması yönündeki çağrıları üzerine, insanların rahatsızlık duyabileceği köpekleri evine aldığını ve herhangi bir maddi destek almadan bu görevi gönüllü olarak yerine getirdiğini belirtti. Kendisinin tek isteğinin köpekleriyle huzurlu bir şekilde yaşamak olduğunu vurguladı.

İlgili Yazılar