© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ankara İtfaiye Erinin Düğün Günü: Deprem Enkazından Aşk Doğdu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ankara İtfaiye Erinin Düğün Günü: Deprem Enkazından Aşk Doğdu

Ankara İtfaiye Erinin Düğün Günü: Deprem Enkazından Aşk Doğdu

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
13 0

Deprem Sonrası Oluşan Mutlu Hikaye

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan itfaiye eri Cebrail Sarsılmaz, Kahramanmaraş’ta yaşanan 6 Şubat 2023 depreminin ardından insanlık adına büyük bir fedakarlık gösterdi. Arama-kurtarma çalışmaları sırasında Müjde Apartmanı’nda enkaz altında kalan 24 yaşındaki Sinem Kaynak’ı kurtardı.

Mutlu Gün: Düğünleri Aşık Veysel Nikah Salonu’nda Kıyıldı

Sarsılmaz, enkaz altından kurtardığı Sinem Kaynak ile dünya evine girdi. Çiftin nikah töreni, Aşık Veysel Nikah Salonu’nda gerçekleşti. Bu mutlu gün, trajik bir olayın ardından gelen umut dolu bir başlangıcı simgeliyor.

Heyecan ve Mutluluk

“Trajik Bir Olaydan Mutlu Sona”

İtfaiye eri Sarsılmaz, “6 Şubat depreminde arama-kurtarma çalışmalarında 13 gün boyunca görev aldık. Müjde Apartmanı’nda eşimi ve kardeşini enkaz altından sağ olarak çıkarmak inanılmaz bir duygu. Trajik bir olayın ardından böyle bir mutlu sona ulaşmak, hem beni hem eşimi heyecanlandırıyor.” dedi.

“Hayat Bizi Birleştirdi”

Sinem Kaynak ise duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Olumsuz bir olaydan sonra bir araya geldik, enkaz altından sağ çıkarılan şanslı insanlardan biriydik. Hayat bizi bir araya getirdi. Üzgünüz ama aynı zamanda mutluyuz. Hayat devam ediyor.”

İlgili Yazılar