© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

ABD'li Cerrah Gençleri Sosyal Medya Konusunda Uyardı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. ABD’li Cerrah Gençleri Sosyal Medya Konusunda Uyardı

ABD’li Cerrah Gençleri Sosyal Medya Konusunda Uyardı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
55 0

Dr. Vivek Murthy, Z Kuşağını Sosyal Medya Kullanımı Konusunda Uyardı

ABD’li genel cerrah Dr. Vivek Murthy, Z kuşağının sosyal medyaya maruz kalmasının erken “orta yaş krizi” ile bağlantılı olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Gençlerin Mutluluğu Azalıyor

Dr. Murthy, 15 ila 24 yaş arasındaki gençlerin giderek daha az mutlu olduğunu belirten küresel bir refah araştırmasını değerlendirdi. Sosyal medyadaki yoğun zaman harcamanın gençler üzerinde olumsuz etkileri olduğunu vurguladı.

Sosyal Medya Kullanımının İlaç Vermek Gibi Olduğu İddiası

Uzman, çocuklara sosyal medya kullanımına izin vermenin, onlara “güvenli olduğu kanıtlanmamış ilaçlar vermek” gibi olduğunu ve hükümetlerin bu konuda yeterince düzenleme yapamadığını belirtti.

Acil Yasa Tasarısı Çağrısı

Dr. Murthy, gençlere zarar veren sosyal medya özelliklerinin sınırlandırılması veya kaldırılması için acil yasa tasarısı çağrısında bulundu. ABD’li gençlerin günde ortalama beş saatini sosyal medyada geçirdiğine dikkat çekti.

Mutluluk Sıralamasında Değişim

Dünya Mutluluk Raporu’na göre, gençlerin yaşlılardan daha mutlu olduğu on yılı aşkın bir dönem sona erdi. ABD’de refahın azalmasıyla ülke en mutlu 20 ülke listesinden çıktı. Batı Avrupa’da da benzer eğilimler gözlendiği belirtildi.

Finlandiya Birinci, Türkiye 98. Sırada

Rapora göre, Finlandiya mutluluk sıralamasında birinci sırada yer alırken, Türkiye 98. sıraya geriledi.

İlgili Yazılar