© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Zonguldak'ta Horoz Dövüşü Operasyonu: 41 Kişi Yakalandı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Zonguldak’ta Horoz Dövüşü Operasyonu: 41 Kişi Yakalandı

Zonguldak’ta Horoz Dövüşü Operasyonu: 41 Kişi Yakalandı

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
45 0

Zonguldak Valiliği’nden Yapılan Açıklama

Zonguldak Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Perşembe beldesinde bir binada horoz dövüştürüldüğünün tespiti üzerine operasyon başlattığını açıkladı. Operasyon sonucunda toplam 41 kişi yakalandı.

Detaylar

Operasyonda, horoz dövüşünü organize eden 2 kişi ve site güvenlik personeli ile horozu bulunan 17 kişi ile kumar oynadığı belirlenen Kastamonu, Bartın, Karabük ve Zonguldak’tan gelen toplam 41 kişi gözaltına alındı.

Horozu bulunan 17 kişinin Karabük, Bartın, Kastamonu ve Zonguldak’tan ilçeye geldiği belirlendi. Operasyon sırasında bahislerin yazıldığı kayıt defteri, dövüşecek horozların sıkletini ölçmek için kullanılan terazi ve 36 sahipli horoz ele geçirildi.

Dövüşü organize eden 2 kişi ve site güvenlik personeli hakkında “kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak” suçundan adli işlem başlatıldı. 41 kişiye, “kumar oynamak”tan toplam 673 bin 500 lira idari para cezası uygulandı.

Ayrıca, 17 horoz sahibine adli işlemin yanı sıra Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ekiplerince 288 bin lira idari para cezası kesildi.

İlgili Yazılar