© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Yapımcı Onur Gülgün Elektronik Müziğin Hayatımızdaki Yerine Değindi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yapımcı Onur Gülgün Elektronik Müziğin Hayatımızdaki Yerine Değindi

Yapımcı Onur Gülgün Elektronik Müziğin Hayatımızdaki Yerine Değindi

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 3 dk okuma süresi
433 0

Ünlü yapımcı Onur Gülgün son dönemde en çok ilgi gösterilen müzik türlerinden olan elektronik müziğin gündelik yaşamdaki konumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Elektronik müziğin eğlenceden bağımsız düşünülemeyeceğini belirten Gülgün, yaşamın her anında elektronik müziğe ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaptı.

“Enerjisiz, Eğlencesiz Bir Hayat Hep Eksik Kalırdı”

Elektronik müziğin insan yaşamında oldukça kritik bir yere sahip olduğuna vurgu yapan yapımcı Onur Gülgün; “Eğlenceden uzak ve olabildiğince monoton bir yaşam şüphesiz hiç birimizin tercihi olmaz. Günümüzde ise özgürce eğlenmek için çok fazla alternatifimiz yok. Söz konusu müzik olduğunda ise bu alternatiflerin görece daha da daraldığını söyleyebiliriz. Sözlü müzikte olduğunun aksine elektronik müzik, tamamen duygulardan uzaklaştırarak doğrudan eğlencenin kendisine odaklanmamızı sağlıyor. İşte buna saf eğlence demek mümkün. Bu hayatın saf eğlenceden uzak düşünülmesi ise insana yapılabilecek en büyük kötülük. Elektronik müziğin temel misyonu saf ve katkısız eğlenceyi yaşamın merkezine oturtmak. Enerjisiz, eğlencesiz bir hayat hep eksik kalırdı.” Sözleriyle elektronik müziğin insanın eğlence anlayışı üzerindeki etkisine vurgu yaptı.

“Elektronik Müzik Bizi Tamamlıyor”

Elektronik müziğin eğlence arayışında olan insanlar için tamamlayıcı nitelikte olduğunu belirten Onur Gülgün; “Elektronik müzik bizi kabaca tamamlıyor diyebilirim. Bunu nasıl yaptığına gelince; eğlence insan yaşamının en önemli parçası. Özgürce hareket alanı bulabilmek, dans etmek, müziğin ritmine ruhunu kaptırmak. Tüm bunlar insanın eğlence arayışının bir parçası konumunda. Elektronik müzik bu arayışın her zerresini karşılayabilecek donanımlara sahip. Özellikle elektronik müzik enstrümanlarının çeşitlilik kazanması, neredeyse tüm eğlence taleplerine elektronik müziğin cevap vermesini sağladı.” İfadelerini kullandı.

“Eğlence Sektörünün Her Alanına Sirayet Etti”

Eğlence sektöründe elektronik müziğin etkisine değinen başarılı yapımcı Onur Gülgün açıklamalarında; “Bugün elektronik müziğin izlencesine baktığımızda eğlence sektörünün hemen her noktasında kendine yer bulduğunu görebiliriz. Spor kulüplerinin şampiyonluk kutlamaları bu konudaki çok güzel bir örnek. Dünya genelinde ve Türkiye’de şampiyonluk kutlamalarına baktığınızda elektronik müzik temelli eğlencenin benimsendiğini görebilirsiniz. Bunlar tesadüf değil. Bence elektronik müziğin her geçen gün çeşitlenerek büyümesi, insanların eğlence anlayışlarına yeni bir soluk kazandırarak, hareketin ön plana çıktığı bir eğlence anlayışını merkeze konumlandırdı.” İfadelerine yer verdi.

Instagram:

https://www.instagram.com/onurgulgun/

İlgili Yazılar