© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Akıllı Demiryolu Bakım Araçları Teslim Töreni'ne Katıldı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Akıllı Demiryolu Bakım Araçları Teslim Töreni’ne Katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Akıllı Demiryolu Bakım Araçları Teslim Töreni’ne Katıldı

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
46 0

AK Parti Seçim Çalışmalarına Yapılan Saldırıya Tepki

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sakarya’da İsviçre Devlet Demiryolları için üretilen Yeni Nesil Akıllı Demiryolu Bakım Araçları Teslim Töreni’ne katıldı. Konuşmasının başında, İstanbul Küçükçekmece’de AK Parti’nin seçim çalışmalarına yapılan saldırıya tepki gösterdi. Uraloğlu, saldırının seçim sürecini sabote etmeye çalışanların bir girişimi olduğunu belirtti ve saldırıyı şiddetle kınadığını ifade etti.

Demiryolu Yatırımları ve Projeler

Uraloğlu, Türkiye’nin son 22 yılda gerçekleştirdiği yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. Demiryolu hatlarının limanlara, havaalanlarına ve lojistik merkezlere bağlantısını sağladıklarını belirten Uraloğlu, demiryollarını kombine taşımacılığa uygun bir anlayışla ele aldıklarını vurguladı.

Demiryolu Hat Uzunluğu ve Hızlı Tren Hatları

Uraloğlu, Türkiye’nin demiryolu hat uzunluğunu 28 bin 590 kilometreye çıkardıklarını ve hızlı tren hatları inşa ettiklerini söyledi. Ankara-Eskişehir, Eskişehir-İstanbul, Ankara-Konya, Konya-Karaman ve Ankara-Sivas hızlı tren hatlarını hizmete sunduklarını belirten Uraloğlu, Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Hattı projesini de gündeme aldıklarını ve seyahat

İlgili Yazılar