© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Terör Örgütü IŞİD'e Yönelik Operasyonda 10 Şüpheli Tutuklandı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Terör Örgütü IŞİD’e Yönelik Operasyonda 10 Şüpheli Tutuklandı

Terör Örgütü IŞİD’e Yönelik Operasyonda 10 Şüpheli Tutuklandı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
63 0

İstanbul, Kocaeli ve Yalova’da Gerçekleştirilen Operasyonda 15 Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul merkezli 3 ilde, terör örgütü IŞİD’e yönelik operasyonda gözaltına alınan 15 şüpheliden 10’u tutuklandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve MİT Başkanlığı tarafından koordineli olarak yürütülen çalışmalarda, IŞİD’in sözde Horasan Vilayeti (İSKP) Türkiye yapılanmasıyla bağlantılı olduğu belirlenen 20 zanlının yakalanması amacıyla İstanbul merkezli olmak üzere Kocaeli ve Yalova’da operasyon düzenlendi.

23 Adrese Yönelik Operasyon Gerçekleştirildi

Operasyon kapsamında, Kocaeli ve Yalova’da birer adres ile İstanbul’da 8 ilçede toplam 23 adrese yönelik operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Kilise Saldırısıyla İlgili Bir Gözaltı Daha

Operasyonun devamında, 2 şüpheli ve 28 Ocak’taki Santa Maria Kilisesi saldırısına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 1 şüpheli daha yakalandı. İlgili açıklamada, “Konu ile ilgili yakalanan ve adli makamlara sevk edilen toplam 15 şüpheli şahıstan 5’i hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmış, 10’u ise tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir” denildi.

İlgili Yazılar