© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Stüdyo Işık Ekipmanları Nelerdir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Stüdyo Işık Ekipmanları Nelerdir?

Stüdyo Işık Ekipmanları Nelerdir?

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 5 dk okuma süresi
400 0

 

 

Görsel sanatların yer aldığı tüm çalışmalarda birçok yardımcı ekipmana ihtiyaç duyulur. Stüdyolarda gerekli ekipmanlar fotoğraf ya da videoların içeriklerine göre belirlenir. Stüdyo ekipmanı temel olarak ışık, ses ve fon gibi her alanda kullanılan ortak ekipmanları içerisinde yer alır. Stüdyolar kapalı ortamlarda yer aldığı için doğru sonuçlar ancak, yeterli ekipmanın sağlanması ile alınır. Işık ekipmanı seçimlerinde çekilecek fotoğraf ya da videonun tüm ayrıntıları dikkatle hazırlanmalıdır. Siz de stüdyonuzda kullanmanız gereken doğru ışık ekipmanlarını belirleyebilir ve sorunsuz çekimler yapabilirsiniz.

Stüdyoların içinde direkt olarak ışık kaynağı sağlayan ekipmanların yer alması önemlidir. Reflektör de yumuşak ışık sağlamak açısından her stüdyoda yer alması gereken bir ekipmandır. Reflektörlerin yansıttığı ışık, obje ya da modele iletilerek gölge problemini ortadan kaldırır. Paraflaş, led ışık paneli, Floresan ışıklar ve Softbox Işık setleri bu kategoride yer alan en önemli ışık ekipmanlarıdır. Fotografium’da yer alan birçok marka seçeneği arasından siz de ihtiyacınız olan stüdyo ışık elemanlarına hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Profesyonel Sonuçlar için Stüdyo Işık Ekipmanları

Stüdyolar birçok farklı amaca hizmet eden görsel içerik dünyasında en çok tercih edilen üretim alanlarındandır. Dış mekan ya da özel olarak belirlenen iç mekan çekimlerinin dışında, ürün çekimleri genellikle profesyonel stüdyolarda gerçekleştirilir. Ürünü ön plana çıkarmak için kullanılan stüdyo ekipmanları içerisinde stüdyo mikrofonu gibi birbirinden farklı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Stüdyo ışık ekipmanlarının sahip olduğu alternatifler sayesinde profesyonel sonuçlar elde edilir.

Stüdyo çekimlerinde genellikle beyaz renk tercih edilse de siyah, kırmızı, mavi, yeşil hatta ara tonlar içinde de sınırsız bir renk seçeneği bulunur. Çekim fonları bir çekimin olmazsa olmaz parçalarıdır. Kumaş, plastik ve kağıt seçenekleri ile ışığı yansıtmama özelliği olan fonlar, ışık sistemleriyle birlikte uyumlu şekilde kullanılan ekipmanlardır. Stüdyo ışık ekipmanları içinde paraflaş ürünleri vazgeçilemez, temel parçalardandır.

Paraflaşlar, kapalı ortamlarda gün ışığına en yakın sonuçları almanızı sağlar. Fotoğraf makineleri ile senkronize çalışabilen bu ürünler, fotoğraf çekim anında çok kısa bir süre ışık vererek oldukça aydınlık ve net sonuçlar alınmasını sağlar. Paraflaşların üzerinde yer alan ayarlar sayesinde ışık şiddeti de kolaylıkla ayarlanabilir. Bir stüdyoda mutlaka yer alması gereken bu ürünler sizlerin en büyük yardımcısıdır. Üstelik Fotografium’da yer alan uygun fiyat avantajları ve ürün çeşitliliği sayesinde ihtiyacınız olan tüm ürünleri keşfedebilirsiniz.

Stüdyo Işık Ekipmanları Fiyatları Nedir?

Stüdyo ışık ekipmanları çok sayıda seçenekle sizlere sunulur. Her bütçeye hitap eden zengin ürün yelpazesi içinden yeni başlayanlar ya da profesyonel kullanıma ihtiyacı olanlar için birçok ürün bulmak mümkündür. Birbirinden kaliteli markalar tarafından sunulan stüdyo ışık ekipmanları fiyatları da her bütçeye hitap edebilen birçok seçeneğe sahiptir. Stüdyonuzda kullanmak üzere aradığınız ekipmanların avantajlı fiyatlarını Fotografium’dan inceleyebilir, fiyat karşılaştırmaları yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan ürünleri, uygun fiyat avantajlarıyla sahip olmanız için birçok markayı bir araya getiren Fotografium, kablosuz yaka mikrofonu ile buluşmanızı sağlıyor. Uzun araştırmalar ve fiyat karşılaştırmaları yapmanıza gerek kalmadan, uygun fiyat avantajlarıyla bütçenizden tasarruf etmenizi sağlar. Siz de stüdyonuzda yer almasını istediğiniz ışık sistemleri, çekim fonları ve çok daha fazlası için Fotografium’un fırsatlar dünyasını keşfedin!

İlgili Yazılar