© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Savunma Sanayii Başkanlığı Türk Savunma Sanayii Ekosistemini Dost ve Kardeş Ülkelerin İhtiyaçları İçin Geliştiriyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Savunma Sanayii Başkanlığı Türk Savunma Sanayii Ekosistemini Dost ve Kardeş Ülkelerin İhtiyaçları İçin Geliştiriyor

Savunma Sanayii Başkanlığı Türk Savunma Sanayii Ekosistemini Dost ve Kardeş Ülkelerin İhtiyaçları İçin Geliştiriyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
30 0

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın Sosyal Medya Paylaşımı

Savunma Sanayii Başkanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türk savunma sanayii ekosisteminin, Başkanlık koordinasyonunda tasarımdan seri üretime, Ar-Ge ve inovasyondan sanayileşmeye kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiği belirtildi.

Yerli ve Milli İmkânlarla Karşılanıyor

Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını yerli ve milli imkânlarla karşılamak için büyük çaba sarf edildiği vurgulandı. Savunma sanayii, yurt dışı bağımlılığını azaltmak, rekabetçi bir teknoloji tabanı oluşturmak ve ihracat hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sahte İlanlara ve Haberlere Dikkat Çağrısı

Son zamanlarda internet siteleri ve sosyal medya platformlarında, savunma sanayii firmalarına yatırım yaparak gelir elde edilebileceğine dair sahte ilanlar ve haberlerin dolandırıcılığı amaçladığı belirtildi. Savunma Sanayii Başkanlığı, vatandaşları bu tür sahte içeriklere karşı uyararak dikkatli olmaları ve bu tür çağrılara itibar etmemeleri konusunda uyardı.

Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Savunma Sanayii’nin güçlenerek yeni ihracat rekorları kırması ve tam bağımsızlığa ulaşması için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini ifade etti.

İlgili Yazılar