© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Şanlıurfa Teknokentte AR&VR Farkındalık Günü Gerçekleşti
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şanlıurfa Teknokentte AR&VR Farkındalık Günü Gerçekleşti

Şanlıurfa Teknokentte AR&VR Farkındalık Günü Gerçekleşti

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 3 dk okuma süresi
202 0

eCloud Yazılım Teknolojileri ve RoBiTech Yazılım ve Dijital Eğitim Teknolojileri iş birliğince düzenlenen güne Şanlıurfa Valisi Sn. Salih Ayhan beyefendinin eşi Sn. Zeynep Akkiraz Ayhan başta olmak üzere bir çok katılımcı yer aldı.

Şanlıurfa Teknokentte AR&VR Farkındalık Günü Gerçekleşti 1

eCloud Yazılım Teknolojileri ve METADER iş birliğince yapılan Sanal Gerçeklik projelerini Dernek Başkanı Muhammet Polat ve METADER Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Ay katılımcılara sunarak beğenileri topladı. RoBiTech Yazılım ve Dijital Eğitim Teknolojileri kurucuları Sevde Nur Zorlu Suna, Semra Doğan ve Ayşe Subaşı koordinesinde yapılan Artırılmış Gerçeklik projeleri yine katılımcılara sunularak takdir gördü.

Şanlıurfa Teknokentte AR&VR Farkındalık Günü Gerçekleşti 2

Şanlıurfa Valisi Sn. Salih Ayhan beyefendinin eşi Sn. Zeynep Akkiraz Ayhan projeleri yerinde inceleyerek bu alanda bir sonraki hedefin ve geleceğin teknolojisi hakkında bilgiler aldı. Organizasyona ev sahipliği yapan 2 şirket ve 2 dernek bundan sonraki süreçte Göbeklitepe in Metaverse projesi üzerine çalışmalarını başlattığını duyurarak bu süreçte kamu kuruluşları ile iş birliği yapmak istediklerini ifade etti. Aynı zamanda her yıl 12 Ocak günü AR&VR Gününün kutlanacağı bilgisi verildi.

 

İlgili Yazılar