© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Oyuncak silahla banka soyan hırsız, kısa sürede paralarla birlikte yakalandı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Oyuncak silahla banka soyan hırsız, kısa sürede paralarla birlikte yakalandı

Oyuncak silahla banka soyan hırsız, kısa sürede paralarla birlikte yakalandı

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 3 dk okuma süresi
281 0

Çekmeköy’de bir bankanın şubesine giren şüpheli silah tehdidiyle kasadaki 130 bin lirayı alıp kaçtı. Bankadaki polis memuru ve çevredekiler kovalamaca sonucu şüpheliyi paralarla birlikte yakaladı. Şüphelinin bankaya girdiği sırada elinde olan silahın ise oyuncak silah olduğu öğrenildi.

Saat 12.00 sıralarında Taşdelen Mahallesi’nde bir banka şubesinde iddiaya göre silahlı şüpheli şubeye girdikten sonra elindeki silahı güvenlik görevlisine yönelterek silahını vermesini istedi.

130 BİN TL ÇALDI

Güvenlik görevlisinin silahını alan şüpheli, banka çalışanlarını da tehdit ederek kasadan 130 bin lira alarak kaçmaya başladı. Bu sırada bankaya gelen sivil bir polis memuru şüphelinin kaçtığını görünce, kovalamaya başladı. Kovalamaca sırasında dur ihtarında bulunarak havaya ateş açtı. Çevredeki vatandaşlarda polis memuru ile birlikte şüpheliyi yakalamak için kovalamacaya katıldı.

OYUNCAK SİLAH KULLANMIŞ

Yaşanan kovalamaca sonunda şüpheli yakalandı. İhbar üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Bankadan aldığı paralar ve tabanca ile birlikte şüpheli polis merkezine götürüldü. Ekipler, yerdeki silah ve boş kovanlarda inceleme yaptı. Şüphelinin bankaya girdiği sırada elinde olan silahın oyuncak silah olduğu öğrenildi.

“ÜZERİNE ATLAYARAK ETKİSİZ HALE GETİRDİK”

Polis memuru ile birlikte şüpheliyi kovalayan Necip Araz “Polisin havaya ateş ettiğini gördüm, çevredekilerde soygun olduğunu söyledi. Arkadaşımla birlikte peşinden koştuk. Yakaladıktan sonra polise teslim ettik. Bir kişi oyuncak silahla geliyor, güvenlikçinin silahını alıp bankadan çaldığı paralarla kaçmaya çalışırken yakaladı. Karakola götürdüler” dedi.

Şüpheliyi kovalayan Ercan Kapıcıoğlu “Polis havaya ateş edince, soyguncu yukarı doğru kaçmaya başladı. Sokakları bildiğimiz için bizde peşinden gittik. Normal vatandaş gibi yürümek istedi. Bizde üzerine atlayarak etkisiz hale getirdik. Elinde oyuncak silah vardı, güvenlik görevlisinin silahını yere bıraktı. Çaldığı paraların bir kısmı da yola saçılmıştı” diye konuştu.mız Kazım Akşar hayatını kaybetti. Ailesi ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Çok üzgünüz” paylaşımını yaptı.

İlgili Yazılar