© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Murat Yılmaz Kimdir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Murat Yılmaz Kimdir?

Murat Yılmaz Kimdir?

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 2 dk okuma süresi
443 0

Murat Yılmaz 1980 yılında Kırklareli’de doğdu, çocukluk yıllarından itibaren teknolojiye olan ilgisiyle birlikte kendi web programlarını hayata geçirmek için 90’lı yıllarda yazılım öğrenmeye başladı, ilk yazılım ürünlerini çevresine ücretsiz olarak dağıttı ve durmadan yazılım geliştirmeye devam etti.

2000 yılında ABD şirketi Astoundry’da Yazılım Takım Lideri olarak 5 yıl kariyerini ilerletti, 2004’de Techtonic Grouo’da Kıdemli Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladı, bu esnada FedEx, BySys, JJ Boyle, TransX, Health&Care gibi global müşterilerin ürünlerini geliştiren ekiplere liderlik etti ve farklı sektörler için yazılım çözümleri geliştirdi.

2008’de Türkiye’de dijital reklamcılığın ilklerinden olan Doğan Medya Grubu’nun kurduğu MedyaNet’e Yazılım Direktörü olarak atandı ve Hürriyet, Milliyet, CNN, EkşiSözlük gibi markaların reklam altyapılarını geliştirdi 10 yıl dijital reklamcılık altyapı ürünlerini geliştirirken bir yandan kendi Bigdata reklamcılık ürünü Header Bidding’i geliştirdi.

2018’de Türkiye’nin ilk mikromobilite şirketi Martı Scooter’ın kurucu ekibinde yer aldı ve şirkette tüm teknolojilerden sorumlu CTO olarak görev aldı. Ocak 2020’de kendi yazılım şirketi Avva Mobile’ı kurarak farklı sektörler için özel yazılım çözümleri geliştirmeye devam ederken dahil olduğu girişimlerde de aktif rol alıyor. Murat Yılmaz evli ve 1 çocuk babasıdır.

Instagram: https://www.instagram.com/jackmuratyilmaz/
Twitter: https://twitter.com/jackmuratyilmaz

İlgili Yazılar