© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Mine Keskin, Pastacılık Sektörü Hakkında Bilgilendirdi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mine Keskin, Pastacılık Sektörü Hakkında Bilgilendirdi

Mine Keskin, Pastacılık Sektörü Hakkında Bilgilendirdi

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 7 dk okuma süresi
254 0

Butik pastacılık sektöründe 13. yılını tamamlayan, kendi markasının profesyonel pastacılık eğitimlerine artı olarak sektöründe stilini kanıtlamış ünlü yabancı eğitmenleri de Academy bünyesinde misafir eğitmen olarak ağırlayan Mine Keskin, Pastacılık sektörünün sürekli gelişen ve yenilenen süreci hakkında bizleri bilgilendiriyor.

Öğrendiğiniz teknikler ile yetinmeyin, sürekli gelişime açık olun

Mutfakta olmak ve lezzetli tasarımlar ortaya çıkarmak herkes için büyük bir motivasyon ve keyif oluyor. Belirli bir noktadan sonra ilk başladığınız halinizin en iyi versiyonuna ulaştığınıza inanıyorsunuz. Peki bu kadarı yeterli mi?

Tüm sektörlerde olduğu gibi Butik pastacılık sektörü de kendi içinde sürekli gelişen ve yenilenen bir alan. Yeni bir teknik ya da tasarımda kullanılmaya başlanan yeni bir malzeme pastanızı bambaşka bir boyuta taşırken, sizi de bu akımın öncüsü haline getirebiliyor. Bu nedenle denemekten ve öğrenmekten çekinmeyin, belki de sizin uyguladığınız bir teknik dönemin yeni modası olabilecek bir tasarım ortaya çıkarabilir.

Bu vizyona ulaşabilmek için sürekli güncel kalıp, yeni teknikleri takip etmeli ve malzemeleri tanımalı yeni denemeler yapmalısınız. Farklı eğitmenlerin eğitimlerine dahil olabilirsiniz ve farklı kişilerden görebileceğiniz yeni teknikleri kendi bilgilerinizle harmanlayıp ortaya kendi stilinizi çıkarabilirsiniz.

İlerlemek istediğiniz alanı iyi tanıyın

Eğitimi almadan önce yapmak istediğiniz işi iyi tanımlayın ve konuya kendi adınıza kısmen hakim olun. Örnek vermek gerekirse; Pastane pastacılığı ile Butik pastacılık farklı alanlardır. Siz hangi alanda olmak istiyorsunuz, ilk olarak buna karar verin. Seri üretim halinde vitrin ürünleri mi? Yoksa kişiye özel hazırlanmış tasarım pastalar mı yapmak istiyorsunuz?

Özel tasarım ürünler yapmak istediğinize karar verdiyseniz, alacağınız eğitimle alakalı doğru eğitmenleri seçmelisiniz. Eğitim alacağınız kurum-kişinin geçmişi ve yaptığı işleri inceleyip, her ihtiyacınıza karşılık verebilecek mi bundan emin olmalısınız. Aldığınız eğitimin niteliği kadar eğitim sonrası danışmanlığı da bir o kadar önemlidir.

Academy eğitimlerimizle profesyonel butik pastacılar yetiştiriyoruz

Evet siz de sürece hobi amaçlı başlamış olabilirsiniz ve hobiniz kazanca dönüşmeye başlayabilir neden olmasın. Önemli olan doğru adımları atmak ve bu işi profesyonel bir kurum olarak devam ettiren kişilerden destek almak. Karşılaşabileceğiniz her türlü zorluk ya da prosedürle daha önce karşılaşmış birinin size doğruyu anlatması ve yol göstermesi her zaman daha verimli olacaktır. Bu nedenle, sadece yetenek yeterli değil aynı zamanda tecrübe de çok önemli. Temel Pastacılık Eğitimleri’mizin tamamında bu adımlara da yer veriyoruz.

Hali hazırda pastacı olabilir ve bu alanda hizmet veriyor olabilirsiniz, tekniklerinizi ve tasarımlarınızı ileri seviyeye taşıyabilecek profesyonel eğitimlerimizden birini tercih edebilirsiniz. Yenilik her zaman sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır.

Sadece eğitim almak yeterli mi?

Tabi tüm meslek gruplarında olduğu gibi Butik pastacılık alanında da, sadece eğitim almak, sizi istediğiniz noktaya getirmiş olmaz. Eğitimi pekiştirmek ve elinizi tam anlamıyla alıştırmak için bol bol pratik yapmanız çok önemli. Bu pratikler, size yaptığınız iş ile alakalı özgüven kazandırırken, karşılaşabileceğiniz sorunları ve çözümleri de öğretecektir. Müşteri siparişlerine geçmeden bol bol uygulama yapmanızın size faydası olacağını söyleyebiliriz.

Hedef kitlenizi belirleyin ve sektör analizi yaparak sürekli güncel kalın

Markanızı kurarken dikkat etmeniz gereken öncelikli adım hedef kitleniz kimler olacağı ve nasıl ulaşacağınızdır. Bunu belirlerken, ilham aldığınız markaları ve verdikleri hizmetleri analiz edin, bu çalışma modeli sizin için uygun mu ve nasıl bir yatırım yapmanız gerek bunları planlayın, gerçekçi bir yol planı oluşturun.

Her zaman önerimiz, çok çeşitli ürün-hizmet vermeye çalışırken uzun vadede kaliteyi düşürmek yerine, iyi olduğunuzu düşündüğünüz ve kalitesinden ödün vermeyeceğiniz ürün-hizmetle piyasaya girmek olacaktır. Müşteri kitleniz devamlık arz etsin istiyorsanız, istikrarlı hizmet sunmak uzun vadede size kazandıracak ve aidiyet oluşturacaktır.

Artık bilinçli tüketici devri

Hizmet vereceğiniz kişiler, sunduğunuz ürün hakkında belirli fikirlere sahip olabilir, geçmişte kötü deneyimler yaşamış ve ön yargılı olabilirler. Bu nedenle, size belirli sınırlarla gelebilirler. Peki bu kalıpları nasıl aşarsınız?

Sunduğunuz ürün ile alakalı her ayrıntıya çok detaylı bir şekilde hakim olarak! Karşı tarafa onun için birinci kalitede bir ürün ve tasarım sunabileceğinizi her ayrıntısıyla hissettirebilir ve doğru bir şekilde anlatabilirseniz güven kazanabilirsiniz.

Bunun için öncelikle sizin kullandığınız ürün kalitesi ve alternatifleri hakkında çok detaylı bilgiye sahip olmanız gerekir, günümüzde gıda sektöründe sağlıklı/ temiz içerikli ürün alternatifleri mevcut. Bu doğrultuda en kaliteli ve sağlıklı gıda ürünlerini seçerek, müşteri kitlenize sunacağınız hizmette güveni sağlayabilirsiniz.

Website: https://minekeskin.com

Instagram: Cake Classes (@minekeskinacademy) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Youtube: Mine Keskin Academy – YouTube

 

İlgili Yazılar