© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Meteorolojik Durum Raporu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Meteorolojik Durum Raporu

Meteorolojik Durum Raporu

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
13 0

Genel Tahminler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. İç Anadolu (Eskişehir hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Kocaeli, Sakarya, Isparta, Burdur, Osmaniye çevreleri, İstanbul’un kuzey kıyıları, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği belirtilmektedir.

Kuvvetli Yağış ve Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji tarafından yapılan kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısında, Ordu, Giresun, Samsun ve belirli diğer bölgelerde kuvvetli yağış ve rüzgar beklendiği için olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulanmaktadır.

Bölgelere Göre Hava Durumu

Marmara Bölgesi

Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile İstanbul’un kuzey kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Ege Bölgesi

Ege Bölgesi’nde parçalı ve az bulutlu bir hava beklenirken, kuzey ve kıyı kesimlerinde kuvvetli rüzgarlar esmesi öngörülmektedir.

Akdeniz Bölgesi

Isparta, Burdur, Osmaniye çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

İç Anadolu Bölgesi

İç Anadolu Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, bölge genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar öngörülmektedir.

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz Bölgesi’nde genel olarak parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı bir hava öngörülmektedir.

Doğu Anadolu Bölgesi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, kuzeyi ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinde sağanak yağışlar görüleceği tahmin edilmektedir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise az bulutlu ve açık bir hava beklenirken, toz taşınımı yaşanabileceği öngörülmektedir.

İlgili Yazılar