© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Mardin'de Şiddet Mağduru Kadın: "Ölmek İstemiyorum, Kurtarın Beni Bu Adamdan"
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mardin’de Şiddet Mağduru Kadın: “Ölmek İstemiyorum, Kurtarın Beni Bu Adamdan”

Mardin’de Şiddet Mağduru Kadın: “Ölmek İstemiyorum, Kurtarın Beni Bu Adamdan”

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
41 0

Elbiren E., Boşanma Davası Sürecinde Şiddete Maruz Kaldı

Mardin’in Midyat ilçesinde 2009 yılında H.E. ile evlenen ve 4 çocuğu olan Elbiren E., eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle 2022 yılının ekim ayında Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası açtı. Ancak çiftin boşanma davası sürecinde H.E., mahkeme çıkışında Elbiren’e saldırarak vücudunun çeşitli yerlerine darbeler indirdi. Elbiren, aldığı darbeler sonucu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Baş ve boyun bölgesine aldığı darbelerle travma geçiren Elbiren için H.E. gözaltına alındı ve emniyetteki işlemleri sürüyor.

“Bugün Bile Şiddete Uğrayan Kadınlardan Biriyim, Ölmek İstemiyorum”

Hastanede tedavisi devam eden Elbiren E., 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşadığı şiddetin acısını dile getirdi. 14 yıldır evli olduğunu ve sürekli şiddet gördüğünü belirten Elbiren, “Artık yeter” diyerek boşanma kararı aldığını söyledi. H.E.’nin defalarca saldırısına uğradığını ve ölme korkusu yaşadığını ifade eden Elbiren, devlet yetkililerine seslenerek kendisini bu adamdan kurtarmalarını istedi.

“Eşinin Serbest Bırakılmasından Endişe Ediyoruz”

Elbiren’in avukatı Beşir Romioğlu, müvekkilinin sürekli şiddet ve tehdit altında olduğunu belirterek endişelerini dile getirdi. Romioğlu, H.E.’nin daha önce bıçaklı saldırı gerçekleştirdiğini ve serbest bırakıldığını, Elbiren’in hayatının tehlikede olduğunu vurguladı. Çocuklarıyla başka bir şehre gidemeyen Elbiren için koruma tedbirlerinin yetersiz olduğunu belirten avukat, H.E.’nin tutuklanmasını talep etti.

İlgili Yazılar