© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı İstifa Etti
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı İstifa Etti

İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı İstifa Etti

haberler haberler - - 3 dk okuma süresi
29 0

İYİ Parti’den İstifa Açıklaması

İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı Gürbüz Şahin, yaptığı basın açıklamasında İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Şahin, İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Cengiz Topel Yıldırım’ı eleştirdi.

Şahin’in Açıklamaları

Şahin, şunları söyledi: “Cengiz Topel Yıldırım’ın açıklamaları partimizin duruşunu yerle bir ediyor. İYİ Parti Ankara’da özellikle Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Cengiz Topel Yıldırım ile kuruluş ilkeleri ve siyaset yolunda merkez olma iddiasını kaybetmeye başlamıştır. Teşkilatlarımızın ve partimize gönül vermiş vatandaşlarımızın umutları Ankara’da uygulanan strateji nedeniyle tek tek yıkılmaktadır. Partimizin izlediği yanlış politikalar Ankara ve Türkiye için dertlenen, emek veren herkesi hayal kırıklığına uğramıştır.”

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Cengiz Topel Yıldırım’ın yaptığı açıklamalar, kullandığı dil ve dava arkadaşlarımıza yönelik tavırları partimizin duruşunu yerle bir etmeye çalıştığı izlenimi vermektedir. Teşkilat mensuplarımız arasında ve kamuoyunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Cengiz Topel Yıldırım’a ilişkin yapılan yorumlar hepimizi zan altında bırakan cinstendir.”

Kin ve İntikam Duyguları

Şahin, “Şahsi kin ve intikam duygularıyla hareket eden, düşmanlık dilini tercih eden bir belediye başkan adayı hem Ankara’ya hem de partimize emek veren milyonlara ihanet etmektir” diyerek, Cengiz Topel Yıldırım’ı eleştirdi.

“Ankara, 25 yıl önce öfke ve düşmanlığın esiri olmuş, ayrımcılık ve kötü yönetimi her alanda yaşamıştır. Cengiz Topel Yıldırım bu döneme dair tek bir söz söyleyememektedir. Bu durum asıl niyetin ne olduğunu ve nereye hizmet edildiğini ortaya koymaktadır.”

Şahin, “Cumhurbaşkanlığına layık gördüğümüz, hizmetlerini tüm Türkiye’ye anlattığımız Mansur Yavaş’ı 31 Mart Yerel Seçimleri’nde destekleyeceğimi ve kazanması için tıpkı 2019’da olduğu gibi çalışacağımı belirtmek isterim. Bu itibarla… mücadele ve alın teriyle yürüttüğüm İYİ Parti Mamak İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar