© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İstanbul ve Diğer Şehirlerde Kurban Bayramı İle İlgili Yaralanmalar
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul ve Diğer Şehirlerde Kurban Bayramı İle İlgili Yaralanmalar

İstanbul ve Diğer Şehirlerde Kurban Bayramı İle İlgili Yaralanmalar

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
29 0

İstanbul’da Yüzlerce Kişi Kurban Keserken Yaralandı

İstanbul’da Kurban Bayramı’nın ilk gününde, bayram namazının ardından bazı vatandaşlar kurban kesimi sırasında bıçak ve satır gibi aletlerle yaralandı. Yaralananlar, yakınlarının yardımı ya da ambulanslarla hastanelere ulaştırıldı. Şu ana kadar İstanbul’daki kamu hastanelerinin acil servislerine 513 kişi başvurdu.

Ankara’da da Yaralılar Hastanelere Akın Etti

Ankara’da da kurban kesimi sırasında yaralananlar hastanelere başvurdu. Ankara Bilkent Şehir Hastanesine gelen Salih Gültekin, kolundan yaralandı ancak durumunun iyi olduğunu belirterek, “Arkadaşım eti parçalarken bıçağı koluma sapladı. Herhangi bir sorun yok şu anda.” dedi. Başka bir vatandaş ise “Yıllardır kurbanımızı keseriz ama bu yıl ilk defa acemi kasap olduk, bıçağı yedik.” şeklinde konuştu.

Trakya ve Diğer Şehirlerdeki Yaralanmalar

Trakya’da da bayram namazının ardından kurban kesiminde yaralananlar oldu. Edirne’de 22, Kırklareli’nde 7, Tekirdağ’da ise 213 kişi yaralandı. Sakarya ve çevre illerde toplam 903 kişi yaralandı. Düzce, Zonguldak, Bolu gibi illerde de kurban kesimi sırasında yaralananlar acil servislere başvurdu. Trabzon, Rize, Giresun, Adana, Mersin, Bursa gibi şehirlerde de yüzlerce kişi tedavi için hastanelere başvurdu.

İlgili Yazılar