© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu Anız Yangınında Hayatını Kaybedenlerin Cenazesine Katıldı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu Anız Yangınında Hayatını Kaybedenlerin Cenazesine Katıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu Anız Yangınında Hayatını Kaybedenlerin Cenazesine Katıldı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
26 0

Bakan Yardımcısı Cenaze Törenine Katıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Köksalan Mahallesi’ndeki anız yangınında hayatını kaybeden amca ve yeğeninin cenazesine katıldı.

Yangın Mağdurlarının Cenazesi Toprağa Verildi

Yangında yaşamını yitiren 4 çocuk babası Ubeydullah Buğdaycı ve yeğeni Abdurrahman Buğdaycı’nın cenazesi, aileleri tarafından alınarak Köksalan Mahallesi’nde defnedildi.

Bakan Yardımcısının Açıklamaları

Bakan Yardımcısı Karaloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede hava sıcaklığının yüksek olması, düşük nem ve şiddetli rüzgar nedeniyle orman yangınları ve zirai yangınlarla yoğun bir şekilde mücadele ettiklerini belirtti.

Müdahalede Devletin Rolü

Yangına müdahalede Mardin’den 86 araç ve 451 personel, Diyarbakır’dan ise 94 araç ve 587 personelin görev aldığını ifade eden Karaloğlu, yangında hayatını kaybeden 11 kişiye Allah’tan rahmet diledi.

Zarar Tespitleri ve Yardım Çalışmaları

Diyarbakır’da 8 bin 100 dönüm arazinin zarar gördüğünü ve Mardin’de 7 bin dönüm arazinin etkilendiğini belirten Karaloğlu, devletin zarar tespitleri sonrasında vatandaşların yanında olacağını vurguladı.

Savcılığın Olaya El Koyması

Yangının çıkış nedenine ilişkin sosyal medyada çıkan iddiaların kesin olmadığını belirten Karaloğlu, Cumhuriyet savcılığının olaya el koyduğunu ve araştırmaların devam ettiğini söyledi.

İlgili Yazılar